טופס התייעלות 2013-06-04T10:55:41+00:00

טופס התייעלות

 

טופס התייעלות

זהו הטופס השני בסדרת הכלים המקצועיים ליציאה מהמינוס ושליטה על הכספים בכלכלת המשפחה שלכם והוא טופס התייעלות.

טופס התייעלות הוא אחד הכלים בהם משתמשים כל היועצים המקצועיים לכלכלת המשפחה, טופס התייעלות חשוב לא פחות מקודמו מכיוון שהוא מאפשר לכם להגיע להחלטות פיננסיות משותפות כמשפחה.

 

 

[message_box title=”שלב שני – טופס התייעלות” color=”blue”]לחצו כאן להורדה[/message_box]

 

כאשר הסטטיסטיקות על פרידות וגירושין עולים במספרים כל שנה וכאשר שבשני שליש מהמקרים הנושא הכלכלי והוויכוחים סביב הבזבזנות והמינוס הם הגורם העיקרי לגירושין, כל נושא ההתייעלות הקשורים ישירות לכסף הם נושא רגיש במיוחד שיכול להצית ויכוח שעלול ליצור מצב קשה עוד יותר.

 

לייעוץ ראשוני חינם בכלכלת המשפחה ויציאה מהמינוס – לחצו כאן >>>

 

 

לכן, כבר בשלב זה נכנס טופס התייעלות לתמונה, זהו טופס פשוט להבנה וקל למילוי על ידי שני בני הזוג. טופס ההתייעלות בנוי בצורה שמונעת ויכוחים סביב הנושא הכלכלי מכיוון שהוא עדיין אינו עוסק במספרים וקיצוצים. טופס התייעלות זה מאפשר לכל אחד מבני הזוג להגדיר אלו הוצאות שכל אחד מבני הזוג מוכן לוותר או לקזז באופן אישי.

 
מכיוון שאין טופס התייעלות עוסק במספרים, הוא מאפשר לבני הזוג,(אולי מזה זמן מה), לנהל דו שיח בנושא הפיננסי של כלכלת המשפחה ללא מתח או ויכוח. למרות שטופס התייעלות אינו החשוב מבין הכלים המקצועיים של היועץ המקצועי, הוא בהחלט חשוב לבני הזוג.

 
טופס התייעלות יאפשר לכם לקבל החלטות נכונות וברורות לקראת הכנת התקציב המשפחתי שלכם, על ידי מילוי טופס התייעלות אתם תדעו באלו סעיפים ניתן לגעת ולהתייעל בהן ומהם ההוצאות הקשות שלא ניתן לקזז בשלב ראשוני זה. כך תדעו איך לנתב את הוצאות המשפחה בצורה יעילה יותר על מנת לצבור הון משפחתי לעתיד טוב יותר.

 
טופס התייעלות הוא טופס אקסל פשוט וקל לשימוש, עליכם לעבור על כל רשימת ההוצאות וההכנסות של כלכלת המשפחה שלכם ולסמן את הסעיפים בהם אתם כמשפחה יכולים להתייעל בהם:

 
במיידי – אלו הוצאות שניתן לקזז באופן מיידי את גובה ההוצאה, כגון: מזון, סלולרי, עישון וכדומה.

 
לא פשוט – אלו הוצאות שלא כל כך פשוט לשנות במיידי וייתכן שייקח מעט זמן להוזיל אותן, הוצאות כגון: גנים, הלוואות בנקאיות, ליסינג וכדומה.

 
בהמשך – אלו הוצאות שמאוד קשות להתייעל בהן אשר דורשים שינוי באורך החיים והן הוצאות כגון דיור וארנונה שעל מנת לשנותן יש צורך במעבר דירה, ועד בית, הוצאות קבועות של רכב וכדומה.

 
רק על ידי שימוש בטופס התייעלות אתם תוכלו להחליט בצורה נבונה ויעילה באילו סעיפים תוכלו להתייעל ובכך תגיעו למצב בו תוכלו לנהל תקציב משפחתי יעיל יותר בהמשך הדרך.

 

 

בקורס הקצר לכלכלת המשפחה שניתן חינם באתר, תוכלו לקבל הסבר על שלב ההתייעלות בכלכלת המשפחה.

 

 

ייעוץ לכלכלת המשפחה

 

 

בהצלחה עם מילוי טופס התייעלות של כלכלת המשפחה.