You are currently viewing הצלחה פיננסית

הצלחה פיננסית

הצלחה פיננסית – טיפים מנצחים לשיפור המצב הכלכלי

הצלחה פיננסית – למרות שהחלטות לשיפור המצב הכלכלי הוא דבר טוב לטווח הארוך וזה משהו עליו אנחנו חושבים עליו רוב השנה, אנשים רבים מוצאים את זה יותר קל לביצוע בתחילת שנה חדשה. ולמרות שזה לא ממש משנה מתי אתה מתחיל לשפר את המצב הכלכלי / פיננסי שלך, היסודות נשארים זהים. להלן מספר טיפים מרכזיים להצלחה כלכלית.

 

קבלו את השכר המתאים לכישורים שלכם והוצאו פחות ממה שאתם מרוויחים

זה אולי נשמע פשוט, אבל אנשים רבים נאבקים עם הכלל הראשון הזה. וודא שאתה יודע מה התפקיד שלך שווה בשוק, על ידי ביצוע הערכה של כישוריך, הפרודוקטיביות, משימות התפקיד, התרומה לחברה והשיעור המתמשך, בתוך ומחוצה לה, עבור מה שאתה עושה. אפילו סכום מזערי של 1,000 שקל בשנה יכול להשפיע משמעותית על הסכום המצטבר במהלך חיי העבודה שלך, על כלכלת המשפחה שלך ועל ה- הצלחה פיננסית שלך.

 

לא משנה כמה או כמה מעט משלמים לכם, לעולם לא תצליחו להתקדם בחיים אם תוציאו יותר ממה שאתם מרוויחים. לעתים קרובות יהיה לכם קל יותר לבזבז פחות מאשר להגדיל את ההכנסה או להרוויח יותר, ומאמץ קטן של קיצוץ בהוצאות במספר תחומים יכול לגרום לחיסכון שלכם לגדול משמעותית, וזה לא תמיד צריך להיות כרוך בהקרבת דברים גדולים ומשמעותיים שיפריעו לרמת החיים.

 

היצמד לתקציב

ניהול כלכלת המשפחה – צעד חשוב שיש לקחת בחשבון כאשר מנסים להתקדם כלכלית הוא התקציב. אחרי הכל, איך אתה יכול לדעת לאן הכסף שלך הולך אם אתה לא מתכנן? איך אתה יכול להגדיר יעדי הוצאה וחיסכון אם אתה לא יודע לאן הכסף שלך הולך? אתה צריך להגדיר תקציב בין אם אתה מרוויח אלפים או מאות אלפי שקלים בשנה.

 

לשלם את חובות כרטיס האשראי

חובות כרטיסי אשראי הם המכשול מספר אחד להתקדם כלכלית. חתיכות הפלסטיק הקטנות האלה כל כך נוחות לשימוש, וכל כך קל לשכוח שמדובר בכסף אמיתי שאנחנו מתמודדים איתו כשאנחנו שולפים אותם לשלם עבור רכישה, גדולה כקטנה. למרות החלטותינו הטובות לשלם את היתרה במהירות, המציאות היא שלעתים קרובות אנחנו לא, ובסופו של דבר משלמים הרבה יותר עבור דברים ממה שהיינו משלמים אם היינו משתמשים במזומן (מכיוון שאף אחד לא לוקח בחשבון את הריביות הכרוכות בכך).

 

לתרום לתוכנית הפרישה

היום, כל מעסיק מחויב להפריש לכל עובד לקופת הפנסיה שלו. למרות זאת, עליך לשקול חיסכון נוסף אליו אתה תפריש סכום נוסף אם אתה יכול להרשות לעצמך. ישנם כמובן סוגים אחרים של תוכניות חיסכון בחסות מעביד כגון קרן השתלמות אליו שני הצדדים מפרישים אחוז מסויים מגובה המשכורת החודשית לטובת החיסכון.

 

יש תוכנית חיסכון

שמעתם את זה בעבר? "שלמו לעצמכם קודם". אם תחכה עד שתעמוד בכל ההתחייבויות הכספיות האחרות שלך לפני שתראה מה נותר לך לטובת החיסכון, רוב הסיכויים שלא יהיה לך חשבון חיסכון או השקעות בריאים. הפעל להקצות לפחות 5% עד 10% מהמשכורת שלך לחיסכון לפני שתתחיל לשלם את החשבונות שלך. עדיף, שהכספים הללו יופקדו באופן אוטומטי דרך הוראת קבע לחיסכון מתשלומי המשכורת שלך ושיופקדו בחשבון נפרד.

 

הצלחה פיננסית דורשת השקעה

אם אתה תורם לתוכנית פרישה ולחשבון חיסכון ואתה עדיין יכול להצליח להכניס קצת כסף להשקעות אחרות, כן ייטב. ישנם חברות המאפשרות לך לבצע השקעות בתחומים שונים שלא היו זמינים בעבר עקב דרישה ראשונית גבוהה. היום קיימים "השקעות חברתיות" בתחומים כגון נדל"ן ומניות בסכומים של אלפי שקלים בודדים. זיכרו: עדיף השקעה קטנה מאשר לא להשקיע כלל.

 

למקסם את הטבות התעסוקה שלך

ישנם חברות בהם יש הטבות תעסוקה כמו תכנית ביטוח רפואי ושיניים, ארוחות צהריים ממומנות, ימי חופשה נוספים וכו ' ששווים כסף גדול. וודא שאתה ממקסם את הזכויות שלך ומנצל את אלו שיכולים לחסוך לך כסף על ידי הפחתת מיסים או הוצאות שוטפות.

 

סקור את הכיסויים הביטוחיים שלך

אנשים רבים מדי משלמים יותר מדי עבור ביטוחים כמו ביטוח חיים ונכות, בין אם זה על ידי הוספת הכיסויים הללו להלוואות רכב, קניית פוליסות ביטוח כפולים, או קנייה של ביטוח חיים כשאין שאירים. מצד שני, חשוב שיהיה לך מספיק ביטוח כדי להגן על אלו התלויים בך ועל הכנסותיך במקרה של מוות או נכות.

 

עדכן את צוואתך

למעט מאוד מהישראלים יש צוואה כתובה. אם יש לך ילדים או אנשים התלויים בך, לא משנה כמה הון יש בבעלותך, אתה זקוק לצוואה. אם מצבכם אינו מסובך מדי, תוכלו אפילו לעשות זאת בעצמכם עם תוכנה ייעודית לצורך כך וישנם לא מעטים כאלו למרות שבמידה ומצבכם המשפחתי או אישי הינו מורכב יותר אז אולי כדאי לכם לשקול את ביצוע כתיבת הצוואה שתבוצע על ידי איש מקצוע – עורך דין וזאת על מנת שתוכלו להגן טוב יותר על יקיריכם.

 

תעד את מצבך הפיננסי

אם אינך מקפיד לשמור על תיעוד מעמיק, סביר להניח שאתה לא תובע את כל ניכויי המס והזיכויים המגיעים לך על פי חוק. תקים מערכת תיעוד פשוטה (כמו קלסר) עכשיו והשתמש בה כל השנה. הרבה יותר קל מאשר להפוך את המגירות ולמצוא את כל הניירת הדרושה בזמן הצורך בין אם זה לתקציב השנתי החדש או לצורך החזרי מס.

 

הצלחה פיננסית – לסיכום

איך אתם מסתדרים עם רשימת הטיפים שלעיל? אם אינכם מבצעים לפחות שישה מתוך העשרה, תשקלו לשנות את המצב ולהחליט לבצע שיפורים. בחרו תחום אחד בכל פעם וקבעו יעד לשילוב כל הטיפים באורח החיים השוטפים שלכם.

 

אנחנו על המפה

5/5 - (2 votes)