הוצאות כלכלת המשפחה ושיפור רמת החיים

הקשר בין ניהול הוצאות כלכלת המשפחה ושיפור רמת החיים שלכם

לא כולם מודעים לכך שתהליך איכותי של ניהול הוצאות הוא בעל קשר ישיר לשיפור רמת החיים. בין אם זהו תהליך של ניהול הוצאות כלכלת המשפחה ובין אם זהו ניהול הוצאות לזוגות, ליחידים ובכלל. 

כשאתם מתחילים תהליך לניהול הוצאות, מומלץ לעשות זאת מלכתחילה במסגרת מקצועית בה אתם מקבלים שליטה מלאה, פיקוח ומעקב וגם יכולות לחסוך כסף במידת הצורך. פעולה זו מביאה לפני הכל לשיפור רמת החיים, וברמה משמעותית. 

מאיפה מתחילים לבצע ניהול הוצאות מסודר, איך עושים את זה ובאיזו נקודות איכות החיים משתפרת? מיד תגלו את הכל.

 

קורס יציאה מהמינוס וניהול פיננסי נכון מציע לזוגות נשואים כלים וטכניקות ליציאה מהמינוס וניהול פיננסי חכם.

על ידי הבנת התקציב האישי, ניהול חובות, חיסכון והשקעות, שימור המשק, ניהול כרטיסי האשראי, תכנון פיננסי לעתיד ושינויים משפחתיים עתידיים,תוכלו להשיג יציבות פיננסית ולהנות מניהול פיננסי חכם יותר. לא חשוב אם אתם בפתח דרככם ליציאה מהמינוס או כבר נמצאים בדרך, קורס זה יעזור לכם לקחת שליטה על הכספים ולהתקדם לעבר יעדים פיננסיים יעילים ומסודרים שיאפשרו לכם לשפר את כלכלת המשפחה ואת רמת חייכם.

 

קורס ליציאה מהמינוס לחופש כלכלילפרטים מלאים על הקורס המקיף לניהול כלכלת המשפחה – לחצו על הקישור: יציאה מהמינוס

 

ניהול הוצאות נכון וחיים איכותיים יותר – זה אפשרי

ניהול הוצאות כלכלת המשפחה הוא ניהול עסק לכל דבר. יש לשים לב להכנסות, וכמובן להוצאות ולרשום כל דבר על מנת שבאמת תוכלו לקבל אינדיקציה על נקודות התורפה שלכם, והיכן אתם יכולים לחסוך. כמו גם, היכן אתם יכולים גם פחות לחסוך וליהנות מעמלכם. 

רוב הוצאות כלכלת המשפחה הן בשליטה שלכם, וחשוב שתדעו שאתם יכולים לשלוט בהם במגוון של סיטואציות. תחבורה, מיסים שוטפים, קבלת הנחות בשל סיטואציות סוציאליות ועוד. 

חלק מההוצאות הן לא תמיד צפויות. רכב שמתקלקל, מכונת כביסה שצריך להחליף או חלילה הוצאות רפואיות. בדיוק בשביל הסיטואציות הללו מומלץ מאד לדאוג לקופת חיסכון בסכומים גבוהים המתאימה למצבים הללו, כך שלא תצטרכו להכנס לבור כלכלי אם הם קורים. והם לצערנו קורים לכולם. 

 

נושא השליטה הוא החלק החשוב ביותר בכל מה שקשור אל ניהול הוצאות

ניהול הוצאות נכון ויצירת עודף חיובי כל חודש יובילו אתכם לצבור הון ולצבור נכסים מניבים ובאופן ישיר ישפיע על שיפור רמת החיים המשפחתית בכלל, והמצב הפיננסי בפרט. בין אם אלו תשלומי חובות, ובין אם אלו מותרות שאתם תרשו לעצמכם כאשר בעבר פחות הרשיתם לעצמכם. 

שיפור בתחומים הללו מאפשרים שליטה מלאה על ההוצאות, והגדלת ההכנסות. אך עד כה שוחחנו על ההוצאות הקטנות יותר, ישנן כמובן גם הוצאות גבוהות שלא תמיד כולם לוקחים אותן בחשבון. 

 

מהן ההוצאות הגדולות ביותר בכלכלת המשפחה?

אחת ההוצאות הגדולות ביותר הן הוצאות הדיור. רוב האנשים מוציאים תקציב משפחתי מוגזם לעיתים אפילו על דיור. הסיבה לכך היא כי בועת הנדל"ן יצרה מצב שבו יש יותר מדי אנשים שנמצאים במחייה ובזבוז שהם מעבר ליכולת הכלכלית. ובטח כאשר מדובר בדירה למגורים או בבית בו הם בוחרים. 

יחד עם ההוצאה של רכישת הבית, יש גם רכישות גבוהות מהרגיל בהתאם לכך. ריהוט, מוצרי חשמל, ואם יש גינה, חצר, מרפסת או גג אז יש גם הוצאות ריהוט עבור המתחמים החיצוניים של הבית. 

לא אחת השאלה שהכי נשאלת בתחום של רכישה או שכירות היא האם משתלם יותר לשכור, או לרכוש דירה. אין לכך תשובה חדש מעמית. אבל אם אתם רוכשים דירה ומרגישים שזה גדול עליכם, מומלץ לחשב מסלול מחדש. 

 

חיי פנאי, בידור ואוכל – מותר?

כשאנחנו מדברים על ניהול הוצאות ועל כלכלת המשפחה חשוב גם להשאיר מקום לרצונות ולחיים עצמם. אוכל, בידור, פנאי. ובכלל כל מה שעושה טוב לנשמה ולנפש. יחד עם זאת, חשוב לא להתפרע וכן לדעת את אמת המידות של מה שמותר, ומה הופך את החוויה לאסון כלכלי. 

לרוב אלו הוצאות רגשיות שחייבות להיעשות על פי שיקול הדעת שלכם. החלטה על תקציבים משפחתיים לפנאי ולבילוי, עמידה ביעדים. וכמובן רישום של ההוצאות הללו בטבלה המיועדת לכך. 

 

הוצאות כלכלת המשפחה ושיפור רמת החיים – סיכום

ניהול הוצאות כלכליות לתא המשפחתי, כיחידים או כזוגות הוא בהחלט משהו שאפשר לעשות לבד.
יחד עם זאת, מומלץ כן להצטייד במסגרת איכותית ומקצועית בה תקבלו את הליווי האישי המקצועי והטוב ביותר. 

 


 

טופס צור קשר - יגאל כהן יועץ כלכלת המשפחה

5/5 - (1 vote)