היתרונות של תכנון תקציב משפחתי

 

מהן היתרונות של תכנון תקציב משפחתי? אם אתם מרגישים שאתם חיים ממשכורת למשכורת ונמנעים מלפתוח את חשבון הבנק באפליקציה או במחשב, אנחנו יודעים מה אתם מרגישים. אתם לא לבד. 

זה נכון, לימדו אותנו בחיים שכסף זה לא הכל. אבל אם נדע לנהל אותו נכון הוא לא רק שלא יהיה הכל בחיים, אלא פשוט יהיה חלק בלתי נפרד משגרה טובה ובריאה לניהול תקציב משפחתי. 

תכנון תקציב משפחתי נכון יכול להפוך את החיים שלכם להרבה יותר קלים, ואתם ממש לא חייבים לעשות זאת לבד. כיום ישנו ליווי מקצועי איכותי וברמה גבוהה שיסייע לכם בסיטואציה הזאת, כי מסגרת חיצונית יכולה בהחלט להכניס אתכם בדיוק למסלול שבו אתם רוצים להיות. 

 

קורס יציאה מהמינוס וניהול פיננסי נכון מציע לזוגות נשואים כלים וטכניקות ליציאה מהמינוס וניהול פיננסי חכם.

על ידי הבנת התקציב האישי, ניהול חובות, חיסכון והשקעות, שימור המשק, ניהול כרטיסי האשראי, תכנון פיננסי לעתיד ושינויים משפחתיים עתידיים,תוכלו להשיג יציבות פיננסית ולהנות מניהול פיננסי חכם יותר. לא חשוב אם אתם בפתח דרככם ליציאה מהמינוס או כבר נמצאים בדרך, קורס זה יעזור לכם לקחת שליטה על הכספים ולהתקדם לעבר יעדים פיננסיים יעילים ומסודרים שיאפשרו לכם לשפר את כלכלת המשפחה ואת רמת חייכם.

 

קורס ליציאה מהמינוס לחופש כלכלילפרטים מלאים על הקורס המקיף לניהול כלכלת המשפחה – לחצו על הקישור: יציאה מהמינוס

 

תכנון תקציב משפחתי – עולם של יתרונות

לרגע שלא תחשבו שאנשים אחרים שאינם אתם לא חושבים על כל שקל שהם מוציאים. נכון, יש אנשים יותר בזבזנים ויש פחות. אבל כולם כולל כולם חושבים על כמה להוציא, ולעשות זאת בהתאם להכנסות. לפעמים, תכניות פשוט משתנות ומשתבשות בגלל מקרים אלו ואחרים, אנו קוראים להם מקרים בלתי צפויים ולפתע רואים חריגות בחשבון, בהוצאות גבוהות שאינן היו צפויות ועוד. 

ניהול נכון של תקציב ימנע מכם לחרוג בהוצאות החודשיות ואתם מהר מאוד תגלו מהן היתרונות של תכנון תקציב משפחתי בין אם בתוך מסגרת מקצועית, ובין אם לא בתוך מסגרת מקצועית. 

 

התחילו בשיחה פתוחה וכנה בשקיפות מלאה על ההתנהלות הכלכלית שלכם. רשמו בטבלה מסודרת את כל ההוצאות שיש לכם, ובמקביל רשמו גם את ההכנסות. תגלו בפירוט מדויק ומוקפד היכן נקודות החולשה שלכם ותוכלו די במהירות לגלות היכן ניתן להתייעל, והיכן לא. 

 

זה כבר מרגיש לכם אחראי ומסודר יותר, נכון? אז חכו, נשימה עמוקה, כי זאת רק ההתחלה. ויכול להיות שתצטרכו גם להתייעל ולקצץ בדברים שאתם מאוד אוהבים, אבל לאו דווקא זקוקים להם בתקופה הקרובה ויכולים לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, בוודאי בטווח הארוך אבל, זה יעזור לכם לקחת שליטה בטווח המיידי ולתכנן את התקציב המשפחתי נכון. 

עם הזמן תגלו מה אתם רוצים, ומה אתם באמת צריכים. איך אפשר לפתוח קופת חיסכון ובאמת לחסוך לעתיד טוב יותר. ובתוך כל זה, גם תעניקו חינוך כלכלי איכותי ומשמעותי לילדים שלכם, שיעבור הלאה לנכדים שלכם. 

 

איך מנהלים את זה?

הצעד הראשון הוא קבלת החלטה משמעותית. שבו בנחת, הגדירו מטרות, ובמידת הצורך אם אתם מרגישים שאתם זקוקים חפשו ליווי מקצועי איכותי עבור תכנון תקציב משפחתי וישנם אנשי מקצוע שזוהי ההתמחות שלהם. 

התחילו בסגירת חובות, סגירה ויציאה מהמינוס וסגירת הלוואות יקרות. ולאחר כל אלו, רק אז תחשבו על חיסכון. החיסכון יכול להיות למגוון של מטרות החל מרכישת דירה ועד לחופשה שנתית שכבר שנים לא הייתם בה. אירועים שאתם יודעים שעתידים להתקיים, תשלום עבור שיעורי נהיגה לילדים ועוד. כל מה שנראה לכם מספיק חשוב לכם, ולמשפחה. 

מהרגע שאתם מתחייבים לתהליך חשוב שתזהו על מה אתם מוציאים הכי הרבה כסף. פתאום תגלו נקודות שלא שמתם לב שבגללן אתם מוציאים סכומים גבוהים. מעקב איכותי, מסודר, בין אם לבד ובין אם בליווי מקצועי מאפשר לכם להיכנס למסלול מסודר ולהכניס את הניהול הכלכלי הנכון אל שגרת החיים שלכם. 

 

לא מפסיקים להנות – מתחילים לחיות באמת

העובדה שאתם מתחילים להפחית בהוצאות בדברים שאתם מוציאים עליהם כספים לא אומרת שאתם מפסיקים ליהנות. אלא באמת מתחילים לחיות ממה שאתם אוהבים. פתאום סרט יהפוך להיות בילוי לא שגרתי. ארוחה במסעדה תהפוך לחגיגה אמיתית של ממש, וגם שופינג של בגדים יהיו לרגע מתנות שאתם מעניקים לעצמכם, ולא כדרך שגרה. 

תיעוד ההוצאות פשוט יגרום לכם להיות יותר במעקב, בפיקוח ובקרה על כספכם. 

 

 


 

 

אל תהססו לבקש סיוע באמצעות ליווי מקצועי מהרגע הראשון שיעניק לכם גם את התמיכה לה אתם זקוקים.

לעיתים כשיש עין חיצונית שלא נמצאת בתוך התא המשפחתי יש הבנה עמוקה יותר של הסיטואציה. 

 

טופס צור קשר - יגאל כהן יועץ כלכלת המשפחה

יעוץ לכלכלת המשפחה

5/5 - (2 votes)