You are currently viewing חיים ללא כרטיס אשראי

חיים ללא כרטיס אשראי

 חיים ללא כרטיס אשראי – האם הם אפשריים?

 

חיים ללא כרטיס אשראי – משפחות רבות באוכלוסיה מחליטות לקחת שליטה על המינוס בכלכלת משפחתם ועל מצבם הפיננסי הכול כך שביר ולנהל חיים ללא כרטיס אשראי ולהיות בשליטה על הוצאות המשפחה וכצעד נועז מחליטים לבטל את כרטיס האשראי שהפך להיות חלק בלתי נפרד מחייהם.

 

ניהול חיים ללא כרטיס אשראי – קצת נתונים

חיים ללא כרטיס אשראי - תמונה של שלשת כרטיסי אשראי מוביליםעל פי נתונים מסקר שנערך לאחרונה, ישנם אנשים רבים שהחליטו לנהל את חייהם ללא כרטיס אשראי ובכך החליטו שלא להשתמש בכרטיס האשראי מסיבות שונות, כ- 25% מהאוכלוסייה בישראל, שהם כמיליון איש אין בכלל כרטיס אשראי שבשימוש.

אצל חלקם הבחירה לנהל חיים ללא כרטיס אשראי היא מרצון כי כך הם מבזבזים פחות כאשר אין ברשותם אמצעי תשלום זמין וכך יש להם שליטה הרבה יותר טובה על ההוצאות והרכישות הספונטניות שאינן תמיד רצויות או נחוצות. לגבי שאר האוכלוסייה שאין ברשותם כרטיסי אשראי נכללים בין אלה שפשוט אינם זכאים, מבחינת הבנק, לכרטיס אשראי מסיבה של חוסר כדאיות לחברות האשראי או הבנק מכיוון שהם מהווים מעין סיכון פיננסי בעיני אותם חברות המנפיקות את האשראי ובכך הופכים לנהל חיים ללא כרטיס אשראי בעל כורחם.

 

האם זה אפשרי להתנהל ללא כרטיס אשראי?

המחסום

לפני עידן השפע במדינתנו הקטנה כל האוכלוסייה ניהלה חיים ללא כרטיס אשראי או ללא אשראי בנקאי בכלל ולמרבה הפלא הם גם הסתדרו עם זה.היום החיים  ללא כרטיס אשראי מהווים בראש ובראשונה איזשהו מחסום פסיכולוגי בעיקר בפני אותם אנשים באוכלוסייה שהתרגלו לבצע את רוב הרכישות שלהם בגימיק השיווקי שנקרא "תשלומים". מכיוון שאין את הנוחות של נושא התשלומים כאשר מתנהלים במזומן וברוב המקרים לא בכל מקום העסקים מוכנים להסתכן בפריסת צ'קים מלקוחות לא מוכרים.

ישנן כמובן מגבלות נוספות בו תצטרכו את הכרטיס לתשלומים חודשיים שוטפים ולא, לא מדובר על ביצוע רכישות טלפוניות של הפיצה השבועית או רכישות לא נחוצות באינטרנט, אנחנו מדברים בעיקר על השירותים שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו וחיי היום יום שבלעדיהם החיים ללא כרטיס אשראי נראים בלתי אפשריים, כמו הסלולארי, הכבלים וחברות נוספות המתנות שימוש בשירותיהם עם תשלום דרך כרטיס אשראי בלבד.

מהו הפתרון החלופי לכרטיס אשראי?

אם אתם נמנים בין אלו שלא שולטים ברכישות האימפולסיביות תוך כדי סיבוב בקניון ונותנים לכרטיס האשראי שלכם לשלוט בכלכלת המשפחה ובתקציב המשפחתי אז דעו לכם שיש אלטרנטיבות לכרטיס האשראי שאליו התרגלנו כל כך. זה מספר שנים שדואר ישראל בשיתוף פעולה הדוק עם אחת מחברות האשראי הידועות ומובילות בישראל, מאפשרים לכם לרכוש כרטיס אשראי נטען וחד פעמי בו ניתן להשתמש ככרטיס אשראי בכל בית עסק.

 

היתרונות וחסרונות של חיים ללא כרטיס אשראי

מהן החסרונות?

החיסרון הבולט לרוכשים האימפולסיביים הוא שאין לכם את האפשרות לרכוש מוצר כלשהו בתשלומים, ומכיוון שכרטיס זה הוא מעין כרטיס אשראי נטען בסכום שנקבע מראש ושאתם מחליטים עליו, אין לכם את האפשרות הנוספת של חריגה.

מהן היתרונות?

החסרונות הן בעצם היתרונות שבכרטיס אשראי זה, אין אפשרות להשתולל במסע קניות או ברכישה אימפולסיבית כזו או אחרת, העובדה שאתם טוענים את הכרטיס אשראי מראש, מחייב אתכם לנהל נכון את ההוצאות כי אין אפשרות לחרוג ובכך מלמד אתכם איך לנהל תקציב נכון, מעין חינוך פיננסי להוצאות שוטפות, כאן לא ניתן להיכנס למינוס.

החיסרון העיקרי בכרטיס אשראי מסוג זה הוא שאין אפשרות לשלם איתו את תשלומי הטלפון הסלולארי, כבלים וכדומה מכיוון שהוא איננו מאפשר חיוב חודשי כמו בכרטיס אשראי רגיל. למרות זאת עם הכרטיס האשראי הנטען ניתן למשוך מזומנים מכספומט בצורה רגילה.

 

אז כפי שראינו ולמרות הקושי הפסיכולוגי של התנהלות ללא כרטיס האשראי, ישנה אלטרנטיבה להתנהלות פיננסית המאפשרת לכם להיות בלי ולהרגיש עם – כרטיס האשראי כמובן.

תנסו מקסימום תצליחו, בהצלחה.
אנחנו על המפה

אנו ממליצים לכם לקרוא את הממר הבא על הצלחה פיננסית


 

 

קורס יציאה מהמינוס וניהול פיננסי נכון מציע לזוגות נשואים כלים וטכניקות ליציאה מהמינוס וניהול פיננסי חכם.

על ידי הבנת התקציב האישי, ניהול חובות, חיסכון והשקעות, שימור המשק, ניהול כרטיסי האשראי, תכנון פיננסי לעתיד ושינויים משפחתיים עתידיים,תוכלו להשיג יציבות פיננסית ולהנות מניהול פיננסי חכם יותר. לא חשוב אם אתם בפתח דרככם ליציאה מהמינוס או כבר נמצאים בדרך, קורס זה יעזור לכם לקחת שליטה על הכספים ולהתקדם לעבר יעדים פיננסיים יעילים ומסודרים שיאפשרו לכם לשפר את כלכלת המשפחה ואת רמת חייכם.

קורס ליציאה מהמינוס לחופש כלכלילפרטים מלאים על הקורס המקיף לניהול כלכלת המשפחה – לחצו על הקישור: יציאה מהמינוס

5/5 - (2 votes)