טיפים מקצועיים על ניהול תקציב משפחתי

טיפים לניהול תקציב משפחתי יעיל ונכון

 אם גם אתם מרגישים שאתם חייבים להחזיר את השליטה הכלכלי לחיים שלכם, אתם לא לבד. לא מעט משפחות מוצאות את עצמן לאחרונה חוששות מהעתיד הכלכלי שלהן.
לא רק בגלל תקופת הקורונה שכן הצליחה לערער אותנו אלא גם לפני כן היו משפחות שלא ממש הצליחו לגמור את החודש ולהרים את הראש.

אנחנו שמחים להנגיש לכם 5 טיפים לניהול תקציב משפחתי שילמדו אתכם איך לנהל תקציב משפחתי ולהמשיך לחיות חיים נוחים, קלים ושלווים.

 

כך תלמדו איך לנהל תקציב משפחתי בקלות

אולי לא תהפכו להיות עשירים בן רגע מקריאת המאמר הזה, אבל אתם בהחלט עושים את הצעד הראשון לחיים כלכליים קלים וטובים יותר. והדרך לשם מורכבת מ5 צעדים:

 

איסוף הנתונים

שלב איסוף הנתונים הוא שלב חשוב ביותר לתהליך ועליו להיות הכי שקוף, והכי מפורט. ולכן, קחו חצי שנה לאחור, אספו תלושי שכר כהכנסות או כל הכנסה אחרת גם אם מדובר במענקים חד פעמיים ובטח במשכורות קבועות או קצבאות אלו ואחרות. אספו גם את כל ההוצאות כולל כרטיסי האשראי וההוצאות הקבועות והוראות הקבע.

 

סדר עדיפויות

זה הזמן לעשות סדר בסדרי העדיפויות שלכם. כשאתם מבצעים תעדוף על המטרה הכלכלית זה מסייע בחלוקה של התקציב. תחשבו מה אתם מעדיפים, מאכלים מסוימים, או בגדים.
לחסוך לרכב, או לחסוך לחופשה. ואל תשכחו לשים גם בסדר העדיפויות בילוי זוגי פה ושם, בשביל הנשמה.

 

חלוקת תקציב לסעיפים

כשאתם מחלקים את התקציב לסעיפים אתם מגלים פתאום כמה אתם באמת מושכים ומבינים לאן הלך הכסף. זה השלב שבו אתם נעזרים באפליקציות, בטבלאות.
והכי טוב זה באמת להיעזר בטבלאות אקסל מסודרות. כשיהיו לכם יותר סעיפים, התקציב יהיה הכי מפורט ואז גם התהליך יהיה מדויק וקל יותר.

 

סעיפים לחריגות

הסעיף הזה מדבר למעשה על הוצאות חד פעמיות עתידיות שאתם יודעים שיש לכם. זה המקום לכתוב חופשות, מתנות גדולות, אירועים וכל מה שעולה על דעתכם שאי אפשר להכניס בהוצאות הקבועות.

 

מעקב ובקרה

זה הצעד שהכי קשה לעשות אותו, אבל אין ברירה אלא להתמיד בו.
ככל שתשקיעו בו כבר מההתחלה יהיה לכם קל יותר. כבר מתחילת הדרך דאגו לכתוב בכל סעיף בדיוק מה הן ההוצאות ומהן ההכנסות, שקל לשקל.
וכך תוכלו באופן שוטף לקבל אינדיקציה על כל מה שקורה אצלכם ב כלכלת המשפחה מהרגע הראשון.

 

 טיפים לניהול תקציב משפחתי – איך ממשיכים מכאן?

כל מי שרוצה לדעת איך לנהל תקציב משפחתי חייב מסגרת איכותית כדי לבצע את זה על הצד הטוב ביותר. זה בדיוק הרגע ליצור קשר עם איש מקצוע ומהטובים ביותר על מנת לקבל את הליווי האישי והצמוד לכך.

אנחנו לרגע לא אומרים שאתם לא יכולים לעשות זאת לבד, אבל אנחנו כן דוגלים בליווי מקצועי מתאים. ולכן, כשיש מישהו מקצועי המתמחה בתחום. מכיר את השוק, יודע גם לנהל משא ומתן עם גורמים פיננסיים ויכול להיות גם אובייקטיבי לגבי הוצאות אלו ואחרות.

תקציב משפחתי שתבנו באופן נכון יביא לכך שתוכלו להגיע אל יכולות כלכליות איכותיות. ותוכלו ליהנות מחיים נוחים יותר ברמה הכלכלית.
גם אם אתם לא מרגישים בטוחים בניהול התקציב, תוכלו לבצע פעולות קטנות וחשובות.

מעקב אחרי המזומן, סידור הטבלה עם הוצאות והכנסות וכמובן, מציאת איש המקצוע המתאים שיוכל להתחיל ללוות אתכם כבר מהרגע הראשון, גם אם זה צעד מאד קטן.

 

אל תתפשרו על איכות

לשכור איש מקצוע בתחום הכלכלי יכול לסייע לכם לקבל בדיוק את התוצאות המקסימליות להן אתם זקוקים.

וכמו שאתם לא מתפשרים על איכות של מוצר שאתם רוכשים, גם כאן מומלץ שלא להתפשר על איכות בשירות. שירות איכותי יביא גם לחיים איכותיים. 

 


 

 

טופס צור קשר - יגאל כהן יועץ כלכלת המשפחה

5/5 - (3 votes)