חינוך פיננסי דרך דמי כיס וכלכלת המשפחה

חינוך פיננסי דרך דמי כיס

חינוך פיננסי הוא הבסיס לכל ניהול יעיל של התקציב המשפחתי המאפשר לכם לבנות הון כלכלי ולנהל את כספי המשפחה שלכם בצורה שתניב לכם מקסימום החזר על כספיכם. חינוך פיננסי דרך דמי כיס יאפשר לכם כהורים להעביר מסר על החשיבות של הנושא הפיננסי לילדיכם וייתן לילדיכם כלים לניהול תקציב משפחתי בעתיד.

דמי כיס לחינוך פיננסי

מהיום עליכם ללמד את ילדיכם חינוך פיננסי דרך דמי כיס ואלו הם הכללים:

· דמי הכיס הם התקציב החודשי של הילד, כל משפחה תקציב את הסכום לפי היכולת.

· דמי הכיס יהיו בסכום קבוע מראש לתקופה מסוימת אותה אתם קובעים יחד עם הילד. את סכום דמי הכיס אתם מכניסים כהוצאה לתקציב המשפחתי החודשי.

· דמי הכיס יינתנו ביום קבוע, כל שבוע ללא איחור מצד ההורים.

· מהסכום לא יקוזזו בשום פנים ואופן עלויות שקשורות לבית הספר או חינוך אחר כמו חוגים.

· כל רכישה של בגד, ממתקים או משחק (לא כולל מתנות ימי הולדת) הילד רוכש מהתקציב שלו בלבד.

· לא לאפשר לילד לחרוג מהתקציב, זה החינוך הפיננסי שלו ואל תחנכו אותו להיכנס למינוס, רוכשים רק ממה שיש ואם אין מספיק בתקציב החודשי הוא יחסוך לחודש הבא בו יהיה לו מספיק.

· אין תוספות לדמי הכיס החודשי, תוכלו להגדיל לילד את דמי הכיס בהתאם לזמן שקבעתם מראש.

· דמי כיס קבועים יאפשרו לילדים לדעת מהו הסכום שאותו הם יכולים לבזבז באותו שבוע ובכך יוכלו הילדים לקבוע לעצמם האם סכום זה מספיק או שעליהם לחסוך על מנת לרכוש את המוצר שהם רוצים ובכך אתם סוללים את הדרך לחינוך פיננסי דרך דמי כיס.

סיכום ל חינוך פיננסי דרך דמי כיס:

כלים לחינוך פיננסי

חינוך פיננסי דרך דמי כיס לילדים הוא בוודאי אחת הכלים היותר יעילים בו אתם כהורים יוצרים לילדים מודעות פיננסית לכסף. כאשר הילדים יודעים מראש שעליהם לעמוד בתקציב אישי דרך דמי כיס שבועיים הם מרגישים בוגרים יותר מכיוון שההחלטה היא שלהם, אין יותר ויכוחים על רכישת מותרות והילד הופך להיות עצמאי בתחום הפיננסי.

הילד כשותף בכלכלת המשפחה

ילד שיקבל חינוך פיננסי דרך דמי כיס יגלה עמידות לפיתויים שדורשים ממנו לוותר על כספו שלו, הילד ילמד איך ומתי עליו להוציא את דמי הכיס שלו על מנת לקבל מקסימום החזר תמורת כספו. חינוך פיננסי לילדים הופך אותם לשותפים בכלכלת המשפחה ובהחלטות רציונאליות בתחום הפיננסי, מכיוון שהם צריכים לנהל את כספם בצורה יעילה, הם הופכים להיות מודעים להוצאות בכלכלת המשפחה הכוללת.

חינוך פיננסי דרך דמי כיס לחיסכון

חינוך פיננסי דרך דמי כיס יגרום לילדים לחסוך ולהבין שחיסכון אינה מילה גסה וככל שהם חוסכים כך הם יוכלו לרכוש יותר. בכלכלת המשפחה היועצים נותנים משקל לחיסכון המשפחתי וזאת על מנת שהתא המשפחתי יוכל להציב לעצמו יעדים כלכליים ארוכי טווח ואף לעמוד בהם. חינוך פיננסי דרך דמי כיס יאפשר לכם כהורים להעביר את המסר החשוב של חיסכון לטווח ארוך לילדים כבר בגיל צעיר.

בהצלחה עם חינוך פיננסי דרך דמי כיס לילדים.