חינוך פיננסי לילד בכלכלת המשפחה

חינוך פיננסי לילד

חינוך פיננסי לילד מתחיל עם חינוך פיננסי להורים, בעידן בו המותג שולט והילד רוצה להיות כמו כולם, לחץ רב מופעל על ההורים של היום ברכישת מוצרים שלרוב אינם נחוצים לחיי היום יום אבל משפיעים ישירות על כלכלת המשפחה ועל כיסכם.

ריכזנו עבורכם מספר נקודות שיעזרו לכם בכל נושא חינוך פיננסי לילד ויקלו על ההתנהלות הכלכלית בתקציב המשפחתי שלכם.

חינוך פיננסי לילד דרך חיסכון

למדו את ילדכם לחסוך, זה לא פשוט אבל תנו להם תמריץ לחיסכון, לדוגמא: במידה הום יגיעו לחיסכון של סכום אותו תקבעו מראש, אתם תוסיפו להם אחוז מסויים מסך כל הסכום שהם הצליחו לחסוך. זהו מהלך שילמד את הילד לא לרכוש מוצר בספונטניות ויגרום לו לחשוב פעמיים כל פעם שהוא רוצה לבזבז, בטווח הארוך הוא ילמד לשלוט על הכסף ולא ההיפך.

חינוך פיננסי לילד דרך קניה בסופר

רכישה חודשית בסופר הנה דרך טובה להשריש חינוך פיננסי לילד, קחו בחשבון שילדים המצטרפים לקניות בסופר מגדילים את סכום הרכישה עד כ- 30% בגלל הרכישות הספונטניות. במידה והינכם מודעים לזאת מראש אתם יכולים להציב סכום מקסימלי לכל ילד לרכישת מוצר שהם בוחרים ולא לחרוג מהסכום שסוכם.

עליכם ליצור מצב בתהליך הקניות בו הילד שותף לתהליך, תנו לו משימות של חיפוש מוצר והשוואת המחיר של אותו המוצר, כאן מתחיל כל נושא החינוך הפיננסי לכלל המשפחה, הקניות לא חייבות להיות מטלה אלה דרך של חינוך פיננסי לילד ולהורה כאחד.

חינוך פיננסי לילד דרך כסף

למדו את הילד מהו ערך של כסף, ברגע שהוא יצא אל העולם הגדול הוא יצטרך את המערכת הבנקאית לצורך הפקדות שכר, תשלומים בהוראת קבע וכדומה. לא מן הנמנע שהוא יצטרך או יקח הלוואה בנקאית לצרכיו האישיים וכאן בשלב שבו הוא יכול ללמוד אתם תוכלו לתת לו את הידע דרך חינוך פיננסי לילד דרך הלוואה.

בפעם הבאה בה הוא ירצה לרכוש משחק, בגד או כל דבר בו הוא צריך יותר כסף ממה שיש ברשותו אתם תממנו לו את הרכישה דרך הלוואה אותה הוא יצטרך להחזיר לכם בתשלומים אותם תקזזו לו מדמי הכיס השבועיים. חינוך פיננסי לילד בדרך זו תעזור לו להפנים את נושא השימוש באשראי לצורך רכישות בתשלומים ואת העלויות הכרוכות בכך.

ישנם עוד מספר דרכים בו אתם כהורים יכולים לתת חינוך פיננסי לילד על מנת שיוכל לנהל את תקציב המשפחתי שלו בעתיד בדרך נכונה ויעילה.

עוד בנושא חינוך פיננסי לילד בהמשך, הישארו מעודכנים באתר וקחו שליטה על הכסף בכלכלת המשפחה שלכם.

בהצלחה עם חינוך פיננסי לילד…