איך אני יכול להפסיק לחיות במינוס?

יש סיבות טובות מאוד להשקיע פחות זמן בהתעסקות הבלתי פוסקת של המינוס ולהיות כמה שפחות זמן במשיכת יתר בחשבון הבנק שלך.

איך אני יכול להפסיק לחיות במינוס?

השימוש במינוס היא צורה יקרה של חוב או הלוואה וישנם צעדים מעשיים שאתה יכול לנקוט כדי לצאת מהמעגל הזה אחת ולתמיד והם די פשוטים ליישום.

 

אז, מה ניתן לעשות כבר היום על מנת לשנות את המצב?

 • הקטנה הדרגתית של המינוס בחשבון שלך.
 • שימוש בכרטיס אשראי כדי לסגור אותו.
 • פדיון חיסכון על מנת לסגירת משיכת היתר.
 • והפרדת משיכת היתר / מינוס מהיום יום שלך.

 

אם השתמשת באוברדרפט שלך כדי  להשלים באופן קבוע את ההכנסה שלך, אולי הגיע הזמן למצוא דרכים אחרות לעשות זאת.

 

משיכת יתר יכולה להיות מקור שימושי לכספים מיידיים במקרה  חירום, וכך חייבים להתייחס אליה, אבל עליכם לדעת שזוהי הדרך היקרה ביותר לשימוש בכספי הבנק מכיוון שזוהי הלוואה עם ריביות מאוד גבוהות. לכן, חפש תמיד מקורות הכנסה אחרים זולים יותר לפני השימוש באוברדרפט, אפילו הלוואה בנקאית, ושמור את האוברדרפט שלך כמוצא אחרון בלבד.

 

איך אני יכול להפסיק לחיות במינוס בבנק?

הדרך אל המינוס בחשבון הבנק היא קצרה וכל אחד יכול למצוא את עצמו בחריגה בחשבון בכל חודש בעיקר כאשר אתם שכירים הנשענים על הכנסה מוגדרת מראש. ברוב המקרים מדובר בבעיה שהצטברה בהדרגה עם הזמן הנובעת בדרך כלל בהתנהלות לא נכונה של ההוצאות המשפחתיות אל מול ההכנסות. או אולי נאלצתם לבצע תשלומים חריגים ובלתי צפויים בתקופה האחרונה, כמו תיקון רכב או פיקדון על בית חדש.

קל גם לשכוח שהאוברדראפט שלך הוא סוג של חוב. להיות במצב בו חשבון הבנק שלך נמצא במינוס זמן רב  היא דרך יקרה של שימוש בכסף – הלוואה יקרה מאוד כבר אמרתי? זו רק סיבה אחת שבגללה אולי תרצו לצאת מהאוברדראפט שלכם בהקדם האפשרי, למרות שזה יכול להרגיש כמו דבר בלתי אפשרי לביצוע.

 

לצאת מהמינוס שלי – מאיפה להתחיל?

זה יכול לקחת זמן כדי לצאת מהמינוס שלך, תלוי בסכום שלוית על חשבון המסגרת ומהו סכום ההלוואה שלקחת על חשבונו. 

כדי להתחיל להפסיק לחיות במינוס, עליך לבצע את הדברים הבאים:

 1. תפסיק להשתמש באוברדרפט שלך.  אם אתה כבר לא צריך את המסגרת שלך, הפסיק להשתמש בו ובמקום זאת התחל לפעול לפירעון המינוס.

   

 2. בצע סקירה מקיפה של התקציב שלך, בין אם הוא אישי או משפחתי . בדוק בפירוט מלא מה ההוצאות הנוכחיות שלך אל מול ההכנסה שלך – זה יהיה חיוני כאשר תעבור לשלבים הבאים.

   

 3. דבר עם הנציג בבנק שלך,  הם יכולים לבוא לקראתך בכל הקשור לריביות או קנסות במידה ואתה לא עומד בתשלומים החודשיים שלך או שהם עשויים להיות מוכנים להשעות ריבית וחיובים על משיכת היתר שלך לזמן מה ובכך תוכל להימנע מהחזרי חיובים כגון חשמל, ארנונה וכ"ד ולהימנע מהגבלות בחשבון שלך.

אם אתה משתמש הרבה במינוס או שאתה מוצא את עצמך במשיכת יתר באופן קבוע, זה עשוי להיות סימן שאתה זקוק  לייעוץ מקצועי של כלכלת המשפחה שיעשה לך סדר בהוצאות ו- ילמד אותך איך להתנהל נכון מבחינה פיננסית על מנת שתוכל להתחיל לצבור הון ונכסים מניבים במקום לשלם עמלות יקרות לבנק.

 

יש לכם דאגות בלתי פוסקות סביב הנושא הכספי?

המינוס בבנק הולך וגדל?

אתם לא רואים איך אתם מגשימים את החלומות שלכם?

גלו כיצד נוכל לעזור לכם – דברו עם יועץ מקצועי שלנו ללא "התחייבות" וקבלו כלים ליציאה מהמינוס כבר עכשיו… צרו קשר כאן

 

איך אני יכול להפסיק לחיות במינוס? הצעדים הבאים

לאחר מכן תוכל לנקוט בפעולה כדי לשלם את משיכת היתר שלך. אלה כמה שיטות שבהן תוכל להשתמש:

1.) 

הפחיתו בהדרגה את השימוש במסגרת האוברדראפט  כולל את הסכום שאתם מוציאים בכל חודש

נסה להפחית את הסכום שאתה מוציא בכל חודש על ידי חיסכון והתייעלות בתקציב החודשי שלך. ודא שאתה לא משתמש בכל מסגרת האוברדרפט שלך בכל חודש.

עליך לבנות תקציב חודשי שיאפשר לך לוודא שהסכום שאתה מוציא כל חודש על המחייה שלך הינו פחות מההכנסה החודשית וזאת על מנת שתוכל ליצור עודף כסף שיספיק כדי להוציא אותך מהמינוס שלך.

2.) 

סגור את יתרת המינוס באמצעות אשראי בריבית נמוכה יותר

אתה יכול לשקול להעביר את יתרת המינוס לכרטיס אשראי (גם חוץ בנקאי לצורך העניין) שיש לו ריבית נמוכה יותר ומשתלמת יותר מזו שהבנק שלך נותן. או לחלופין, אתה יכול לקחת הלוואה משתלמת עם ריבית נמוכה יותר כדי לשלם את משיכת היתר שלך, ולאחר מכן לשלם את ההלוואה שלך בהחזר חודשי ולתקופה מוגדרת מראש.

חשוב: אל תקחו יותר ממה שאתם צריכים על מנת לסגור את המינוס לצורך רכישת מוצרים אחרים – אלה אם כן זה ממש נחוץ – ואגב, חופשה לא נחשבת לנחוצה 🙂

אני לא ממליץ לקחת הלוואה כזו או אחרת לסגירת המינוס לפני שבניתם תקציב חדש ומותאם לצרכים האישיים ולחיי היום יום שלכם מכיוון ש ללא תקציב מוגדר ושימוש נכון ב כלכלת המשפחה שלכם, אתם תתנהלו בדיוק כפי שהתנהלתם לפני כן וברוב המקרים ללא תוכנית פיננסית יעילה, אתם ככל הנראה תחזרו להשתמש במסגרת האשראי הבנקאית שתגרור אתכם חזרה לחיים במינוס.

3.) 

העבר את הוראת הקבע שלך

אחת הדרכים להפחית את הריבית והחיובים שאתה משלם על משיכת היתר שלך היא לוודא שהחיובים הישירים והוראות הקבע שלך יהיו קרובים ככל האפשר למועד הגעת ההכנסה שלך בכל חודש. כך חשבון הבנק שלך יהיה פחות זמן במינוס ולא יגרור תשלומים מיותרים מריביות גבוהות.

4.)

השתמש בחסכונות כדי לסגור את היתרה שלך

אם יש לך כרגע קופה של חסכונות, הגיוני להשתמש בזה כדי לסלק חלק מהאוברדרפט שלך או את כולו. הסיבה לכך היא שהסכום שתשלם בריבית ובחיובים יעלה בהרבה על סכום הריבית שתקבל בחשבון החיסכון שלך.

 

מה עלי לעשות לאחר ששילמתי את האוברדרפט שלי?

לאחר ששילמת את האוברדראפט שלך, שקול אם זה רעיון טוב להחזיק בו. עד כמה אתה בטוח שתוכל להשתמש בו רק כאשר יש צורך מוחלט? אם אתה חושב שאתה עלול להתפתות בקלות רבה מדי להשתמש בו, אתה יכול לבקש מהבנק שלך להפחית את מסגרת האשראי שלך או להיפטר ממנו אחת ולתמיד. 

במידה ואתם יודעים שההתנהלות שלכם תגרור אתכם לשימוש במינוס, ישנה אפשרות נוספת והיא לשנות את הגדרת החשבון שלכם או לעבור לבנק אחר המציע  חשבון בנק בסיסי  ללא משיכת יתר.

 

יש עוד משהו שאני צריך לחשוב עליו?

יש להשתמש בהמלצות שלנו כיצד להפחית את האוברדרפט שלך במאמר זה כמדריך בלבד. תצטרך לחשוב על המצב הפיננסי שלך כדי לוודא שהפעולה שאתה נוקט מתאימה לך. הנה כמה עצות אחרונות:

 • תחשוב על כל חשבונות האשראי שלך
 • תחשוב כמה זמן ייקח  לפרוע או להפחית את החובות שלך
 • תחשוב איזו השפעה תהיה לזה על דירוג האשראי שלך
 • ודא שכל גישה בה אתה מחליט לנקוט שתהיה משתלמת מבחינה כלכלית. 
 • אתה יכול להתייעל ולשלוט בכספים על ידי יצירת תקציב חודשי מוגדר מראש.

תוכלו להשתמש בכלים המקצועיים שלנו – הורידו אותו מכאן – טופס התקציב

 

זקוקים לעזרה עם סגירת המינוס והלוואות יקרות?

להתייעצות ושיחה עם יועץ מקצועי לכלכת המשפחה ללא התחייבות, צרו קשר או השאירו פרטים.

איך אני יכול להפסיק לחיות במינוס? – סיכום

אם הגעתם לסוף מאמר זה אז אתם בין אותן משפחות המעוניינות לקחת שליטה על כלכלת המשפחה שלהם, לצאת מהמינוס ולהפסיק לחיות בחוסר וודאות לגבי עתידכם הפיננסי.

עם הכלים הנכונים והכוונה מקצועית, גם אתם תלמדו איך לחיות ללא הלוואות יקרות ושימוש במסגרת האשראי ובמקביל תוכלו להתחיל ולצבור הון לכם ולבני משפחתיכם ולשפר את רמת חייכם באופן משמעותי על ידי נכסים מניבים והכנסה פסיבית בדרך לחופש כלכלי.

שינויים פשוטים אבל משמעותיים במקומות הנכונים יכולים לחסל את המינוס בבנק ולפנות לכם כסף להשקעות מניבות... ישנן עשרות דרכים לשיפור רמת החיים שלכם!
רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ואחזור אליכם עם טיפים ליציאה מהמינוס ויצירת ביטחון כלכלי.

מאמרים מקצועיים לידע כללי