ניהול התקציב בכלכלת המשפחה.

 

ניהול התקציב בכלכלת המשפחה

בשנים האחרונות אנו עדים למקרים רבים בהם משפחות רבות שאינם משקיעות מחשבה בתחום ניהול התקציב בכלכלת המשפחה ומתקשות לסיים את החודש בפלוס ובכך חורגות מהתקציב של כלכלת המשפחה בלא מעט כסף.

 

המינוס בבנק

החריגה מהתקציב והמינוס אינה מדלגת על משפחות עם הכנסות גבוהות יחסית, זוג עם הכנסה גבוהה שאינה יודעת לנהל את כספי המשפחה תמצא את עצמה בחריגה.

חשוב להדגיש שהמינוס בבנק שהולך וגדל מדי חודש בחודשו הוא לא הבעיה העיקרית, זהו סימפטום להתנהלות לקויה של כלכלת המשפחה.   התנהלות לא נכונה של הכספים שלנו גוררת אותנו לקבל החלטות שגויות של לקיחת הלוואות לכיסוי המינוס, הלוואות מחברים ובני משפחה אשר בסופו של דבר מובילים את המשפחה למשבר והתדרדרות כלכלית שקשה לצאת ממנה.

המחירים במשק עולים ללא הפסקה, המשכורות לא משתנות ונשחקות לאורך זמן ולא תמיד יש לנו שליטה על גובה השכר שלנו, לכן במידה ואנחנו לא נערכים נכון לשינויים של העלאת מחירים במשק אנחנו נמצא את עצמנו נאבקים כל חודש על התקציב בכלכלת המשפחה.

נושא כלכלת המשפחה הוא דבר מורכב והוא מכסה תחומים רבים כגון:

> ניהול התקציב בכלכלת המשפחה
> התנהלות נכונה
> שינוי הרגלים
> ילדים וכסף בכלכלת הבית
> הפנסיה והגיל השלישי
> ניהול סיכונים משפחתיים
> יעדים עתידיים
> ונושאים רבים בניהול כלכלת המשפחה שלנו

 

כאשר אנחנו נמצאים בניהול היום יומי של כלכלת המשפחה וניהול כספי המשפחה אנחנו נוטים להיכנס למעגל אין סופי של כיבוי שרפות אם וכאשר הן צצות כמו המינוס והטלפון מהבנק, כאשר הרגלנו את עצמנו לרמת חיים מסוימת אנחנו לא תמיד נדע לתקן את המצב מכיוון שאין לנון נקודת מבט אובייקטיבית, לא נדע באיזו נקודה עלינו לטפל קודם כל ועל מה נוכל לוותר במיוחד במשפחות עם ילדים בו לא תמיד ההיגיון קיים והרגש שולט.

אם ניסיתם הכל ואתם עדיין מרגישים אבודים, הגעתם למקום הנכון, כאן תקבלו כלים מקצועיים לניהול התקציב בכלכלת המשפחה ותלמדו לנהל את כספי המשפחה נכון.

בהצלחה.