5 טיפים לכלכלת המשפחה

חמשת הטיפים המנצחים בכלכלת המשפחה שיעשו
לכם סדר

 ארגון ניירת ומסמכים לניהול כלכלת המשפחה

5 טיפים לכלכלת המשפחה לשליטה על הכסף - חובה לקרוא

אתה מקבל את ההרגשה לפעמים שאתה קורס תחת העומס של החשבונות החודשיים של כלכלת המשפחה שלך? אם כן אז, זה הזמן למצוא דרכים לחסוך קצת כסף בין כל השיגעון של ההוצאות.

מימון חיי משפחה נהיית יקרה יותר במהלך השנים, יוקר המחייה עולה ואנחנו מתרגלים לשפע והמותרות שיש סביבנו. למרות זאת, ישנם דרכים בהם תוכל לחסוך כסף, כמעט ללא מאמץ בהוצאות כלכלת המשפחה ולנתב אותם לדברים חשובים יותר כולל מטרות עתידיות ורמת חיים טובה יותר.

אם אתה מוכן לקחת שליטה על ההוצאות ולנהל טוב יותר את הפיננסים המשפחתיים, קח בחשבון את הטיפים הבאים בהם תוכל לחסוך יותר, לדאוג פחות ולעלות על נתיב של פחות לחץ סביב נושא כלכלת המשפחה.

טיפים למימון המשפחה

הגדר תקציב

אם אתה כרגע לא מודע בדיוק לאן הולך לך הכסף, שב עם בן או בת זוגך ותתחילו לעשות תוכנית כלכלית מוחשית. נכון, זה נשמע כמו משימה לרואה חשבון מנוסה אבל, זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם.

רוצים ללמוד איך לנהל את התקציב המשפחתי ביעילות?
בכמה צעדים פשוטים גם אתם תוכלו ללמוד את הסודות המקצועיים של ניהול כלכלת המשפחה.

קורס לכלכלת המשפחה חינם >>> 

משפחות רבות תקועות מכיוון שהם חיים ממשכורת למשכורת פשוט עקב חוסר ידע בניהול תקציב של כלכלת המשפחה. אם אתה מבזבז יותר ממה שאתה מרוויח או בקושי מגרד את גבול האשראי שלך, אתה צריך תוכנית אגרסיבית של ניהול הוצאות וזאת על מנת שתוכל לקחת שליטה על ההכנסות שלך ולחזור למסלול בו אתה יכול להתנהל כלכלית ולהרשות לעצמך לחיות ברמת חיים נורמלית. 

נכון, זה לא פשוט וזה עלול לקחת זמן להתרגל לתקציב כלכלי קפדני, אבל במהלך הזמן, זה הופך להיות חלק משגרת החיים שלך ונהיה הרבה יותר קל לדבוק בתהליך.

להיות מוכן לבלתי צפוי

בעלי נכסים (בתים), לעתים קרובות לוקחים את ההשקעה החשובה ביותר שלהם כמובן מאליו ופשוט מניחים כי שום דבר רע לא יכול לקרות בעיר או בשכונה שלהם. עם זאת, החיים הם בלתי צפויים והפכפכים, שגרת החיים שלך ושל משפחתך יכולים להשתנות בין רגע אם אתה לא מוכן להתרחשויות כמו דברים בלתי שגרתיים כגון רעידות אדמה, הצפות וכ"ד (בארצנו הקטנה לא חסרים בלתמי"ם כמו מתקפת רקטות חסרת תקדים על ערים שונות ברחבי המדינה). 

אם אין לך קופת חרום משמעותית לאירועים מסוג אלו אז אני ממליץ בחום לשקול ביטוח מתאים, הביטוח של בעלי דירה הוא חובה מוחלטת. עם שפע של חברות ביטוח ותרות הוגנת בשוק, קבלו מספר הצעות מחברות שונות וזאת על מנת שתוכלו לקבל את התעריף החודשי הטוב ביותר שניתן לקבל.

תוכנית הארוחות

תקציב המזון המשפחתי תופס חלק נכבד של הוצאות כלכלת המשפחה. לכן, אם כבר קבעת את תקציב ההוצאות (טופס הוצאות והכנסות) אבל אתה לא בטוח איך אתה עומד תחת התקציב החודשי של ההוצאות הגבוהות של המזון, זה הזמן לשקול את תוכנית הארוחות. 

יש לקבוע יום אחד בשבוע בו אתה ובת זוגך לוקחים קצת זמן לתכנון ארוחות שבועיות כולל הכנות כמובן. כאשר אתה לא מתכנן מראש גם את נושא הארוחות, אתה משאיר פתח לקניית ארוחות בחוץ לפחות מספר פעמים בשבוע, בין אם מדובר בזמן העבודה או בשעות הערב בבית.

בעוד שאין שום דבר רע בהזמנת אוכל הביתה או באכילה בחוץ  מדי פעם, הוצאות כסף על מזון מהיר ומסעדות יש השפעה גדולה על ההכנסות שלך ויכול להכביד במהירות על ההוצאות החודשיות.

התחל לחסוך מוקדם

כשאתה הורה, אתה לא יודע מה עתיד לקרות, כל יום מהווה אתגר פיננסי חדש וברוב המקרים אתה מודאג לגבי היכולת שלך לכסות הוצאות בלתי צפויות כמו חשבון רפואי עבור הילדים או התחזוקה של הבית או המכונית, זה הזמן להתחיל להניח בצד קרן חירום. 

ככלל, שמירת 20% מההכנסה החודשית שלך אידיאלית. עם זאת, משפחות רבות אינן מסוגלים לעמוד במטרה זו ופשוט חוסכים כל סכום שנשאר בסוף כל חודש. גם אם אתה מסוגל להקים חיסכון לבלתי צפוי גם אם הם נמוכים, זה עדיף מאוד על שום חיסכון בכלל.

*** היה מוכן לבלתי צפוי ***

לקנות בסיטונאות

אם יש לך משפחה גדולה או משפחה בגדילה, זה יכול להיות כמעט בלתי אפשרי לעמוד בתקציב המזון שהצבת לעצמך בתחילת התקציב המשפחתי. אז, במקום ללכת למכולת השכונתית מספר פעמים בשבוע ולהעמיס את מוצרי הבסיס (שיעלו לכם בין 2-% ל- 30% יותר במכולת), תעברו לרכישות גדולות יותר ומרוכזות בסופרים הגדולים, יש שפע מהם היום.

יש מוצרים בסיסיים כמו חלב ולחם אותם כן ניתן לרכוש בסופר השכונתי מכיוון שפערי המחירים כאן הם לא משמעותיים. אבל, מוצרי צריכה אחרים כגון:

  • משחת שיניים
  • שמפו
  • נייר טואלט
  • ועל שאר המותרות הקטנות שאתם נתקלים בהם בקופה הראשים תוכלו לרכוש במחיר סביר וזול משמעותי מאשר בסופרי הקטנים.

חוץ מזה רכישה מרוכזת של מוצרים בסיסיים ויבשים מאפשרת לכם להיות הרבה יותר יעילים מבחינת תקציב, לרכוש יותר מוצרים באותו מחיר ויש לכם את היכולת לאחסן את הסחורה הנוספת במשך החודשים הקרובים.

מאמרים מקצועיים לידע כללי