הר הכסף כל מה שצריך לדעת על איתור כספים אבודים

הר ביטוח

איתור כספים אבודים דרך הר הכסף

הר ביטוח כספים אבודיםהר הכסף – במשך השנים אנשים רבים מחליפים מקומות עבודה, מקומות מגורים ועוד. במהלך הזמן הזה, הם דואגים למיני ביטוחים שיהיו להם כדי להבטיח להם ביטוח רפואי, ביטוח חיים, אובדן כושר ועוד סוגים שונים.

פוליסת ביטוח נותנת לאדם ביטחון. הוא יודע שהוא צריך לעשות את זה, כדי שבמקרה של מצוקה או צורך, הוא יוכל לנצל את השירותים שביטוחים אלו נותנים לו. בין אם חלילה חלה, איבד את כושר העבודה שלו, בין אם הוא עושה ביטוח רפואי, כי הוא רוצה שירות איכותי של רפואה פרטית ועוד.

לא כל מי שעשה ביטוח כזה או אחר במהלך השנים, זוכרים מה הם עשו בכלל והיכן הם עשו זאת. לעתים מקום העבודה מחייב אותם לעשות, לעתים מישהו ממליץ להם על איזה איש ביטוח, והם עושים ביטוח ולא זוכרים את זה בכלל.

תופתעו לשמוע שחלק גדול מהאנשים לא בודקים בכלל את חשבון הבנק שלהם. לא יודעים מה יורד להם ולמה (זהו תהליך בלתי נפרד של ניהול כלכלת המשפחה ). לא זוכרים על מה הם חותמים ולא יודעים מה מגיע להם. הר הכסף, עוזר להם לעשות סדר ולהבין האם הם משלמים על ביטוחים כפולים? האם יש להם את כל הביטוחים שהם צריכים, והאם הם יכולים לוותר על חלק מהם.

הדרכת איתור כספים בסוף הדף

מה זה הר הכסף?

 הר הכסף, החלק הביטוחי שנמצא בהר הכסף של משרד האוצר.

הר זה כשמו כן הוא, מכיל מידע על חשבונות בנק ופוליסות ביטוח אבודות, השוכבים כאבן שאין לה הופכין ודורש. מדובר על כספים בביטוחים שאנשים שכחו שהם בכלל עשו כגון:

  • חסכונות ארוכי טווח כגון קופות גמל וכ"ד
  • על ירושות עזובות שהיורשים לא ידעו עליהם.
  • על כספים ששוכבים בחשבונות בנק ואנשים לא זוכרים שהיה להם פעם חשבון כזה בכלל.
  • ועוד

צריך וחשוב להבין שאם פתחתם חשבון בנק והפקדתם בו כסף, הבנק אומנם לא עושה בו שימוש אבל הוא גם לא ימהר להזכיר לכם שיש לכם כסף. לכן זה התפקיד שלכם לבדוק איזה כסף יש לכם ואיפה.

במקרה של הר הכסף מדובר על חיפוש בהר הכסף של כל מוצרי הביטוח שיש על שמכם או שיש לכם מירושה. זהו מידע חשוב ששווה לכם הרבה כסף.

האם יש לכם ביטוח זנוח על שמכם?

הר ביטוח מכיל את כל הביטוחים והפוליסות של האזרחים במדינת ישראל. כאשר אתם נכנסים לאתר אתם יכולים להבין אם יש לכם ביטוחים, איזה יש לכם וכמה כסף יש בהם.

כל חודש מתעדכן הר הביטוח במידע חדש ומאובטח ומקודד על ידי החברות. בדרך כלל נמחקים הנתונים הישנים הלא רלוונטיים. בנוסף חשוב לומר כי מדובר במידע פרטי שאינו חשוף לציבור.

אם תקבלו מידע על פוליסות ביטוח שיש על שמכם מוטב שתפנו לגורם מקצועי כדי לבדוק אם אתם לא משלמים יותר מדי, האם אפשר להוזיל את מחירי הפרמיה שאתם משלמים, במיוחד אם מדובר בפרמיה ישנה כי פוליסות הביטוח למיניהן עברו הרבה שינויים בשנים האחרונות.

בנוסף יוכל גורם מקצועי גם לעזור לכם להבין האם יש לכם כפל ביטוחי, ואתם יכולים לוותר על פוליסה מסוימת. יש אנשים שבכל עבודה חדשה שילמו לביטוח חיים והם ממשיכים לשלם לכמה פרמיות כאשר ידוע הוא, כי הם לא יקבלו יותר מפיצוי אחד וכך גם בקשר לאובדן כושר עבודה.

גם אם לאדם יש כמה מוצרי ביטוח של אובדן כושר, הוא יפוצה רק פעם אחת וזה אומר שבינתיים הוא משלם סתם על כמה ביטוחים.

מה זה כפל ביטוח?

יש אנשים שיש להם למשל כמה ביטוחי בריאות וכמה פוליסות של ביטוח חיים, שיש בהם סעיפים שיש להם גם בפוליסות אחרות. משום כך הם משלמים כפול בעצם על אותו ביטוח. יש ביטוחים כפולים שאם משלמים אותם, בזמן אמת באמת מקבלים פיצוי כפול אבל יש ביטוחים כמו למשל ביטוחי בריאות, שהחפיפה בתשלום לא מקנה למבוטחים שום יתרון, ואין זה משנה אם יש להם רק ביטוח אחד או שניים.

הר הכסף מרכז עבור כל תושבי מדינת ישראל, את כל הפוליסות של המבוטחים ודואג שהם יוכלו להיכנס ולראות מה יש להם וגם לקבל החלטות. כמה דברים חשובים יש לומר על זה. מכיוון שבעבר תשלומי הפרמיה היו גבוהים מאוד ייתכן ותגלו כי היום תוכלו להוזיל את הפרמיות שאתם משלמים ולקבל את מה שמגיע לכם בפחות כסף.

הדרכת איתור כספים בסוף הדף

מידע על פוליסות ביטוח בהר ביטוח

 באתר הר הכסף תוכלו לחשוף את:

  • הפוליסות שלכם
  • מה הן כוללות
  • מהו סוג הכיסוי? (כמו למשל האם מדובר בניתוחים, תרופות או תאונות)
  • מיהי החברה המבטחת? (וייתכן שתגלו שהחברה הזאת כבר קיימת אבל על שם אחר והיא התמזגה עם עוד חברה)

משום כך אנו ממליצים לכם שאת הבדיקה של פוליסות הביטוח שלכם תעשו אצל גורם מקצועי שיוכל גם להמליץ לכם על מה לוותר, ועל מה לא. איך להוזיל את מחירי הפרמיה שאתם משלמים? מה נותן לכם כל ביטוח ואולי בכלל תרצו לעשות ביטוח חדש.

יש בשנים האחרונות כך תגלו, הרבה מאוד פוליסות ביטוח חדשניות שמכסות גם אירועים חדשים ומקרי בריאות עליהם לא היה ידוע לפני עשר שנים. לכן אם אתם רוצים ביטוח מעודכן שגם יעניק לכם את המרב, חשוב שתיוועצו עם מומחים לביטוח או כל מומחה אחר שיוכל גם להוזיל את מחירי הפרמיה שאתם משלמים וגם לייעץ לכם על ביטוח שמתאים לכם בדיוק.

הדרכת איתור כספים בסוף הדף

איך מאתרים כסף בהר הכסף?

לא מעט אנשים מחזיקים בכמה סוגי ביטוחים, חלקם כפולים ולא מודעים לכך שהם משלמים כל חודש כסף שיכול להישאר בחשבון הבנק שלהם. הסיבה לכך היא שלא תמיד אנשים זוכרים, איזה ביטוחים הם עשו והעיקר שהם עשו, זה הוריד מהם מטרד.

הם עברו כל מיני מקומות מגורים ומקומות עבודה, הם חתמו על טפסים פה וניירות שם והם לא זוכרים מה שיש להם, אבל הם יודעים שיש להם. ברוב המקרים, הם לא שומרים ניירת מתאימה וחלקם אפילו לא יודעים מה מספר הפוליסות שלהם.

מדובר גם על פוליסות ביטוח וגם על חשבונות בנק אבודים. ירושות שנשארו בבנקים ולא הגיעו ליורשים. חשבונות שאנשים פתחו ושכחו שיש להם בכלל. עברו דירה, עזבו את הארץ לכמה שנים. החשבון עדיין קיים ויש בו כסף על שמם והם בכלל לא יודעים מזה.

זכותו של משרד האוצר עם הקמת הר ביטוח, יוכלו מעכשיו תושבי מדינת ישראל לדעת כל מה שהם צריכים לדעת על הביטוחים שלהם.

הר הכסף – להיכנס ולצאת עם כסף

הר הכסף הוא אתר של משרד האוצר, אשר מרכז את כל הביטוחים של תושבי מדינת ישראל. כך תוכלו לדעת אם יש לכם פוליסות ביטוח ואיזה. תוכלו לגלות אם אתם משלמים על ביטוחים כפולים ותוכלו לוותר על חלק מהם אם תצטרכו.

תוכלו לדעת אם חסר לכם איזה ביטוח וגם כמה כסף אתם משלמים על הפרמיה. ייתכן ובמהלך השנים נחקקו תקנות או חוקים חדשים לגבי ביטוחים שהוזילו את מחירי הפרמיות ואתם אפילו לא מודעים לזה. המשמעות היא שאתם מפסידים כסף.

כדי לאתר את הביטוחים שיש לכם, אנו ממליצים לכם לפנות לגורם מקצועי שיוכל לעשות את עבורכם וגם לייעץ לכם אילו פוליסות כדאי לכם לשמור ועל מה אתם יכולים לוותר משום שאתם משלמים כפול על אותם שירותים בעוד ביטוח.

חייבים ליווי של גורם מקצועי

אם אתם מבינים בביטוח, אתם לא צריכים ליווי מקצועי. אבל אם הנושא זר לכם, מוטב שתפנו לגורם מקצועי שיוכל לבדוק את כל פוליסות הביטוח שעל שמכם ולחוות את דעתו המקצועית על הפוליסות, מחירי הפרמיות שאתם משלמים והאם אפשר להוזיל אותם.

ביטול של ביטוחים כפולים שיכולים לחסוך לכם הרבה כסף. הבנת הפיצוי והכיסוי המגיעים לכם מכל אחד מהם. אין ספק שבדיקה על שמכם בהר הביטוח שווה לכם הרבה מאוד כסף ואתם לא יודעים את זה.

השלבים באיתור כספים אבודים בהר ביטוח

איתור כספים אבודים וחשבונות ישנים ולא פעילים באתר של משרד האוצר הוא די פשוט ובכמה צעדים פשוטים גם אתם תוכלו לגלות אם אכן יש לכם חשבונות וביטוחים על שמכם. כמו כן, חשוב להדגיש כי, משרד האוצר מאפשר 10 חיפושים לכל מספר תעודת זהות ולכן שמרו את התוצאות של החיפוש על מנת שלא תצטרכו לבצע חיפוש נוסף ללא צורך.

שלב 1

כנסו לאתר הממשלתי לאיתור כספים אבודים – לחצו על הקישור הבא:

מעבר לאיתור חשבונות אבודים

אתם תגיעו לדף הבא (תמונה למטה) – לחצו על הכפתור "איתור חשבונות בנק. אנחנו נתחיל כאן כאשר בהמשך החיפוש אנחנו נוכל לבדוק גם את החסכונות הפנסיוניים.

הר ביטוח

שלב 2

לחצו על הכפתור המסומן בתמונה –זה יעביר אתכם לשלב הבא.

הר הכסף - איתור חשבונות בנק

שלב 3

מלאו את כל הפרטים המבוקשים בטופס, כאשר את תאריך הנפקת תעודת הזהות תוכלו למצוא אך ורק על התעודה עצמה והיא מופיעה בשורה התחתונה מצד שמאל.

הר הכסף - איתור כספים וחשבונות בנק

שלב 4

בחלון הזה תוכלו לראות את תוצאות החיפוש. במידה וישנם חשבונות אבודים ששכחתם מהם, הם יופיעו כאן. כמו כן, בדף זה ישנה האפשרות לעבור לחיפוש הבא. לחצו על הכפתור הכתום המופיע באמצע הדף עם הכיתוב "מעבר לתוצאות חיפוש חסכונות פנסיוניים".

לא תצטרכו למלא טפסים נוספים.

תוצאות חיפוש חסכונות ופנסיה

גם כאן, במידה וקיימים חסכונות לא פעילים אתם תוכלו לראות אותן כאן. זיכרו, אתם מוגבלים ל-10 חיפושים על אותו ת.ז. ויש לכם אפשרות לשמור את התוצאות על ידי משלוח לכתובת מייל, הורדה כקובץ אקסל או הדפסת התוצאות.

כאן מסתיים החיפוש, אם איתרתם חשבונות בנק או ביטוחים שאינם פעילים, צרו קשר באופן מיידי עם אותן חברות ביטוח או בנקים ובקשו להעביר או לפרוע את החשבונות ואת הכספים הנמצאים בהם.

בהצלחה…

מאמרים מקצועיים לידע כללי