מהו חופש כלכלי אמיתי

 

מהו חופש כלכלי אמיתי ואיך ניתן להשיג אותו בכמה צעדים פשוטים?

שאלת השאלות הגדולה שכולם, כולל כולם שואלים היא מהו חופש כלכלי אמיתי. איך באמת אומדים חופש כלכלי, לא רק ברמה כמותית אלא גם ברמה המנטלית וזה נושא שהוא הרבה יותר גדול מהכסף עצמו המוחשי. 

חופש כלכלי הוא בעצם בחירה בשגרה רגועה, נשימה טובה ורגועה עם ההוצאות היומיומית בין אם אתם זוגות, יחידים או בעלי משפחה. לאפשר לילדים חוגים, לאפשר לעצמכם את החופשה השנתית, לצאת לדייט רומנטי פעם בשבוע ובסופו של דבר, פשוט ליהנות מהחיים כי מותר לנו. אך האם כולנו באמת יכולים לעשות זאת? לא מעט חושבים שאין להם את היכולות הללו. אך כולם יכולים, עם הליווי הנכון, ההדרכה הנכונה ושינוי כיוון החשיבה תוכלו להצליח בכל מה שרק תרצו. 

 

 

5 דרכים להשיג חופש כלכלי אמיתי

אנחנו יודעים שאתם חושבים שזה לא כל כך פשוט, ויכול להיות שבהתחלה יהיה לכם קשה לקיים יצירת הכנסה פסיבית בגובה ההוצאות השוטפות אבל חשוב שתדעו שזהו תהליך שמשנה את כל החיים, ומשפר אותם לאיכות חיים גבוהה יותר. כזו שבה אתם מבינים שהכסף הוא אמצעי, ולא המטרה. ואפשר להשיג זאת באמצעות 5 דרכים פשוטות:

  • אל תשאירו חובות פתוחים

חובות הם אף פעם לא דבר טוב. וגם אם פורסים לכם אותם לחודשים רבים, עדיין, נסו לצמצם אותם ככל שניתן ולשלם אותם בפעם אחת. חיים עם חובות הם חיים שגורמים לנו לסטרס, לתקיעות כלכלית ובכלל למצב מנטלי לא טוב. 

 

  • אל תבזבזו מעבר ליכולת שלכם

במילים יותר פשוטות, פשוט תוציאו פחות ממה שאתם מרוויחים. לא מעט מחקרים מראים שככל שאנחנו מרוויחים יותר, אנחנו מוציאים יותר. זה הגיוני ברמה הפסיכולוגית כי אנחנו רוצים לחיות טוב יותר. אבל בפועל אנחנו מכניסים את עצמנו ללופ כלכלי פחות נוח, לחבויות ולסטרס. 

 

  • רשמו הכל

רשמו כל הוצאה, הכנסה וכל דרך שבה תוכלו לקבל שליטה על ההוצאות. זה ישמע לכן אולי יותר מדי מדוקדק, אבל הרישומים הללו יעשו פלאים ויביאו לכם באמת שליטה אמיתית בנושא של חופש כלכלי כי המעקב גורם לכם לדעת באמת היכן נקודות החולשה שלכם. ממש כמו שאתם משלמים במזומן ולא באשראי, אתם מרגישים את ההוצאות, מרגישים את ההכנסות ומבינים היכן אתם יכולים לצמצם והיכן לא. 

 

  • תחסכו

אם אתם מצליחים לחסוך, אתם באבן הדרך הראשונה כדי באמת להבין מהו חופש כלכלי. חיסכון הוא לאו דווקא קמצנות אלא חשיבה על עתיד כלכלי טוב יותר. פתחו חיסכון חירום, לפעמים אתם נזקקים להוצאות שאינן צפויות. הרכב התקלקל, מכונת כביסה ששבקה חיים, וחלילה שלא עלינו הוצאות רפואיות. ברגע שיש לכם גם חיסכון מעבר לחסכונות רגילים לעתיד טוב יותר, חיסכון חירום מונע מכם בור כלכלי ברגעים שאינם צפויים. 

 

  • לא לוותר על הדברים שאתם אוהבים

מיותר לציין אך נעשה זאת בכל זאת. באנו ליהנות, כן, גם ליהנות מהדרך כשאנחנו במסלול אל חופש כלכלי ולכן אל תוותרו על דברים שאתם אוהבים. עכשיו כשאתם כבר אחרי כל הבדיקות, האבחנות, התובנות והצמצומים בדקו היכן אתם יכולים לפרגן לעצמכם. ובלי רגשות אשמה כלל. התנהלות כלכלית נכונה תלויה גם במצב נפשי וגם במצב חומרי כלכלי. כאשר שני אלו הולכים נהדר ביחד, תוכלו בקלות להגיע אל ההצלחה אליה אתם רוצים. 

 

מהו חופש כלכלי אמיתי – סיכום

אתם לא לבד – כשמדובר במצב כלכלי שיש לשפר חשוב שתבינו שאתם לא לבד. אתם לא היחידים שמתמודדים עם הסיטואציה הזאת, ולכן קיים ליווי מקצועי אישי וצמוד גם למשפחות, גם לבודדים וגם לזוגות לליווי המקצועי יש משמעות רבה. אל תהססו לבקש את הסיוע לו אתם זקוקים, עם המסגרת הנכונה ביחד תגיעו רחוק. 

במידה ואתם מעוניינים לקחת את מצבכם הפיננסי לידיים ולשפר את רמת חייכם האישית ומשפחתית, אנו שמחים להודיע לכם על קורס יציאה מהמינוס בשיטת עשו זאת בעצמכם, בו אתם לומדים איך להפוך ליועצים הפיננסיים של עצמכם: לפרטים נוספים לחצו על הקישור הבא כאן: קורס יציאה מהמינוס

 

קורס יציאה מהמינוס וניהול פיננסי נכון מציע לזוגות נשואים כלים וטכניקות ליציאה מהמינוס וניהול פיננסי חכם.

על ידי הבנת התקציב האישי, ניהול חובות, חיסכון והשקעות, שימור המשק, ניהול כרטיסי האשראי, תכנון פיננסי לעתיד ושינויים משפחתיים עתידיים,תוכלו להשיג יציבות פיננסית ולהנות מניהול פיננסי חכם יותר. לא חשוב אם אתם בפתח דרככם ליציאה מהמינוס או כבר נמצאים בדרך, קורס זה יעזור לכם לקחת שליטה על הכספים ולהתקדם לעבר יעדים פיננסיים יעילים ומסודרים שיאפשרו לכם לשפר את כלכלת המשפחה ואת רמת חייכם.

 

קורס ליציאה מהמינוס לחופש כלכלילפרטים מלאים על הקורס המקיף לניהול כלכלת המשפחה – לחצו על הקישור: יציאה מהמינוס

 


 

טופס צור קשר - יגאל כהן יועץ כלכלת המשפחה