מיחזור משכנתא - מה המשמעות ומתי חייבים למחזר אותה?

מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא

האם שאלתם עצמכם מה משמעות הביטוי מיחזור משכנתא? בלשון פשוטה, מיחזור משכנתא זהו תהליך של לקיחת הלוואה חדשה כנגד שיעבוד נכס וסגירת הלוואה קיימת.

הסיבות לביצוע תהליך של מיחזור משכנתא רבות ומגוונות:

• ביצוע תהליך של מיחזור משכנתא מתוך מטרה לנצל את תנאי השוק ולהוזיל את הריביות.
• ביצוע תהליך של מיחזור משכנתא כדיי להקטין את ההחזרים החודשיים השוטפים , בחלק מהמקרים כרוך בהארכת תקופת ההלוואה ביחס
להלוואה המקורית , בחלק מהמקרים הארכת תקופה בחלקים מסוימים של ההלוואה ובתנאים מסוימים – ללא הארכת תקופה או אפילו קיצורה.
• ישנם כאלה שמבצעים תהליך של מיחזור משכנתא כתוצאה משינויים בהכנסות של התא המשפחתי , אם לטובה ואם לרעה.
• ישנם כאלה שבוחרים לבצע תהליך של מיחזור משכנתא מתוך מטרה למנף נכס קיים או כדיי לקחת הלוואה לכל מטרה , או כדיי לרכוש נכס נוסף.

כפי שניתן לראות , הסיבות למיחזור משכנתא רבות ומגוונות , כאשר בסופו של דבר , החכמה הגדולה מתבטאת בבנייה נכונה של המשכנתא החדשה (בניית תמהיל הלוואה חדש) אשר מותאם לאופי העסקה , ליכולת ההחזר ההתחלתית וליכולת ההחזר לאורך תקופת ההלוואה עם התחשבות
בנקודות זמן ספציפיות לאורך התקופה , כספים שסגורים ועתידים להיפתח שברצוננו לעשות שימוש כדיי להקטין את סכום ההלוואה שנלקחה , הקטנת חשיפה לסיכון עתידי במקרה של עליית ריבית ו/או עליית מדד ברמה שתשפיע גם על החלק התזרימי וגם על החלק הכלכלי.
תהליך של מיחזור משכנתא ניתן לבצע באמצעות הבנקים ובאמצעות חברות הביטוח.

מצד אחד תקנות האוצר עם השנים הלכו והחמירו , כאשר המטרה העיקרית הייתה להקטין את החשיפה לסיכון שהלקוחות לוקחים על עצמם , שהריי מאד קל לקחת כאשר הבנקים מאפשרים , אך בלא מעט מצבים בהלוואות ארוכות טווח אנו נתקלים בשינויים , לפעמים קיצוניים בהכנסות ולא תמיד לטובה , פיטורין מעבודה , קושי במציאת מקום עבודה חדש עקב חוסר נסיון , עקב דרישות לגילאים מסויימים וכתוצאה מכך , חוסר היכולת לעמוד בתשלומי המשכנתא בצורה סדירה.
המוצר שהבנקים מוכרים הוא כסף – מטרתם של הבנקים למכור כמה שיותר , תחת המיגבלות של בנק ישראל ובכל מקרה , מטרתם העיקרית היא ל"היפגש" עם הכסף ולא ל"היפגש" עם הנכס.

לבנקים אין הרצון שלקוחותיו יגיעו למצב של חוסר יכולת לעמוד בהתחייבויות השוטפות אלא ההיפך : הבנקים מעוניינים לתת כמה שיותר הלוואות שהציבור מצד אחד יקנה ומצד שני יעמוד בהתחייבויותיו וישלם .

בנק ישראל מנסה לפתח מנגנוני הגנה על הבנקים על ידיי הוספה של הגבלות והחמרות , כאשר בשורה התחתונה עם השנים גם עקב עליית מחירי הדירות , מיתון והמשך הוצאת תקנות והגבלות , הקושי ברכישת דירה הולך וגדל.

אנו נתקלים בתופעה הולכת וגוברת אצל זוגות שחלום חייהם הוא לרכוש דירה שתהיה שלהם , מנצלים עד תום את זכותם למימון מקסימלי באמצעות לקיחת משכנתא ובנוסף לוקחים התחייבויות נוספות , אם באמצעות בני משפחה ואם באופן עצמאי ובכך מגדילים בצורה משמעותית את החשיפה לסיכון של אי עמידה בתשלומים לאורך זמן.

לסיכום : מיחזור משכנתא מהווה כלי אשר נותן פיתרון ללא מעט מצבים משתנים רק שחשוב מאד לנצל כלי זה בצורה חכמה וכיום לא חסרים כלים לבחינה והתאמה.

הגולשים באתר שהגיעו לדף זה התעניינו גם במאמרים הבאים: אחוז המימוןבחירת מסלול משכנתאבטוחהגוש חלקההחזר משכנתאהלוואת פרייםזכות למשכנתאלקיחת משכנתא לשיפוץמשכנתא הסבר מונחמשכנתא מילון מונחיםנסח טאבוקושי בהחזר משכנתאריבית משתנהתמהיל משכנתאמשכנתא.

רוצים לקבל פרטים נוספים אודות מיחזור משכנתא?
השאירו פרטיכם בטופס הבא ונחזור אליכם.
צרו קשר כאן

נשמח לעזור לכם לצאת לדרך חדשה!

השאירו את פרטי ההתקשרות ועל איזה תחום תרצו לדבר ונחזור אליכם עם הפתרון הטוב ביותר עבורכם – צרו קשר עוד היום!

מאמרים מקצועיים לידע כללי