החזר המשכנתא

החזר המשכנתא וכלכלת המשפחה

 

החזר המשכנתאמהו גובה החזר המשכנתא האופטימלי שצריך לקחת?

החזר המשכנתא מהווה חלק נכבד מהוצאות כלכלת המשפחה ומשפיעה על רמת החיים של התא המשפחתי לאורך זמן ולכן אסור לנו בשום אופן, להקל ראש כאשר אנו מחליטים על לקיחת המשכנתא לרכישת נכס או דירה. אנו חייבים לבחור מסלול כאשר סכום של החזר המשכנתא החודשי הכולל לא ישפיע באופן שלילי על גובה ההוצאות החודשיים שלנו ולהתאימו לתקציב השוטף של כלכלת המשפחה.

אז איך יודעים מהו החזר משכנתא המירבי שעלינו לקחת?

ובכן, באופן עקרוני הבנקים עצמם מחשבים את גובה החזר המשכנתא המקסימלי ל- 40% מגובה ההכנסה נטו של התא המשפחתי, זאת אומרת שעל הכנסה של 10,000 שקלים נטו, הבנק יאשר סכום חודשי מירבי של החזר המשכנתא שאינו עולה על 4000 שקלים. לכן עליכם להכין את עצמכם מבעוד מועד ולא להגיש בקשת משכנתא לנכס או דירה ששוויים עולה על החזר המשכנתא חודשי שהינו מעל 40% מגובה שכר הנטו שלכם, אל תגיעו לבנק לא מוכנים כי אתם עלולים לצאת מאוכזבים.

חשוב שנבין שהבנק הינו גוף עסקי שמטרתו רווח בסוף שנה וההלוואות שהם מוכנים לתת מחושבים על פי רמת סיכון שהם רואים בלקוח על פי נתונים כאלו ואחרים, לכן הסכום של החזר המשכנתא שהבנק מוכן לתת אינו תמיד הסכום אותו אתם צריכים לקחת או יכולים לעמוד בו בהוצאות החודשיות שלכם.

כל יועץ מקצועי בדרך כלל ימליץ לכם באופן גורף לא להגיע לגובה החזר המשכנתא שכזה והסכום המומלץ נע בין 25% – 30%. אלו סכומים שלא יכבידו על התקציב המשפחתי החודשי ועליכם להתחשב בשינויים בריביות שבדרך כלל עולים בטווח הארוך ומגדילים את החזר המשכנתא החודשי.

מתי כן תוכלו להתחייב להחזר משכנתא גבוה יותר?

התשלום החודשי של החזר המשכנתא מלווה אותנו לתקופה מאוד ארוכה בדרך כלל, סכום ההחזר בדרך כלל עולה מכיוון שהוא נתון לשינויים במשק לטוב ולרע. אם אתם יודעים מראש שצפוי לכם קידום בעבודה מבחינה מקצועית וכלכלית אתם תוכלו לקחת זאת בחשבון ולחשב את החזר המשכנתא שלכם בהתאם.

זוג צעיר בתחילת דרכו שאינו מתכנן להגדיל את המשפחה בשנים הראשונים של הנישואים, יכול לקחת הלוואה שהחזר המשכנתא החודשי גבוהה יותר וזאת לתקופה הראשונית שלהם לפני הרחבת המשפחה.

גובה החזר המשכנתא משפיע על כלכלת המשפחה באופן ישיר והוא אחד ההוצאות שקשה לשנות במיוחד בשנים הראשונות של לקיחת הלוואת משכנתא. לכן, עליכם להיות מחושבים בסכום החודשי שאתם מתחייבים לו ולקחת בחשבון את השינויים שעלולים לבוא על הדרך.

אם ברצונכם לדעת מהו הסכום המירבי של החזר  המשכנתא שהתא המשפחתי שלכם יכול לעמוד בו, השתמשו בטופס הוצאות והכנסות החינמי שלנו באתר כאשר אתם רושמים את ההוצאות החודשיות מלבד הוצאת החזר המשכנתא. בסוף לאחר חישוב הוצאות מול הכנסות, הסכום החיובי שיישאר לכם הוא גובה החזר המשכנתא שבו תוכלו לעמוד בו ללא חריגה בהוצאות של כלכלת המשפחה שלכם.

בהצלחה עם החזר המשכנתא…