הלוואת פריים

משכנתא מילון מונחים

הלוואת פריים הנה הבסיס שממנה הבנקים ונותני הלוואות במשק כולל משכנתא קובעים את שיעור הריבית בכל ההלוואות. הלוואת פריים מתבססת על ריבית פריים הנקבעת על ידי בנק ישראל. הלוואת פריים איננה צמודה למדד המחירים לצרכן ולכן הסכום במשכנתא שתיקחו בהלוואת פריים תשתנה כאשר בנק ישראל ישנה את הריבית הנקבעת מדי חודש בחודשו.

לדוגמא:

כאשר הריבית הנקבעת על ידי בנק ישראל יורדת, החזר המשכנתא בהלוואת פריים תרד גם היא. זוהי הלוואה שבדרך כלל ניתן לפרוע ולהחזיר לבנק בכל עת וחשוב יותר ללא קנס יציאה.
בכל משכנתא חשוב לבחור מסלול המשלב סוגי ריביות שונות על מנת להפחית את הסיכון בעלייה דרסטית בהחזר המשכנתא לבנק וזאת בכפוף ליכולת ההחזר של כלכלת המשפחה שלכם.

משכנתא – מילון מונחים

 

 

משכנתא היא עסקה מורכבת ביותר הטומנת בתוכה מונחים ומסלולי ריביות שונות, בחירת מסלול שאינו תואם לאורך חייכם ולתקציב המשפחתי שלכם יכול להוביל אתכם להתדרדרות כספית ולאובדן הדירה, כפי שכ-3000 משפחות המאבדות את דירותהם כל שנה.

הלוואת משכנתא לדירה החדשה היא הלוואה ארוכת טווח שתשפיע על כל החלטה כלכלית שתהיה לכם בעתיד וזאת הסיבה העיקרית ועליכם להקדיש מחשבה רבה ותכנון מקצועי לפני שאתם ניגשים לבנק.

אם גם אתם מבולבלים וצריכים עזרה

צרו קשר עכשיו