משכנתא מילון מונחיםמשכנתא מילון מונחים

משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח וברוב המקרים תהיה ההתחייבות הפיננסית המשמעותית שנעשה אי פעם בחיינו.

משכנתא מילון מונחים – זוגות צעירים או משפחות הלוקחות משכנתא לראשונה בחייהם, בדרך כלל מקלים ראש בתנאים הבסיסיים של תנאי הלוואת המשכנתא שהבנק מאפשר להם לקחת, בואו לא נשכח כי הבנק הוא עסק לכל דבר ומטרתו היא רווח בסוף שנה ולכן ברוב המקרים המסלולים והריביות הם לטובת הבנק ולא לטובת הלקוח. ריכזנו עבורכם את כל מילון מונחים שאנשי המקצוע משתמשים בהם בעת לקיחת המשכנתא.

ההתלהבות הראשונית של "אישרו לנו משכנתא" מקהה את הרציונל שעומד מאחורי ריביות ומסלולי משכנתא שאינם מתאימים למקבלי ההלוואה וברוב המקרים מתפשרים על תנאים מסוימים בשביל לזרז את קבלת המשכנתא ואת רכישת הדירה.

חלק גדול מהזכאים למשכנתא מודעים בתת מודע לעובדה שהלוואה מסוג זה הינה התחייבות שתלווה אותם לתקופה של כ- 25 שנים ואף יותר במקרים מסוימים, אך אינם מודעים לכך שהסכום גדל ותופח עם השנים יחד עם המדד ומצב המשק הכללי. זוהי הוצאת קשיחה שלא תמיד ניתנת לשינוי בכלכלת המשפחה ומשפיעה ישירות על תקציב המשפחה שלכם, במיוחד בשנים הראשונות של תקופת המשכנתא.

תחום המשכנתא מורכב מאוד ורוב האוכלוסייה לא נתקלת במונחים בהם משתמשים הבנקאיים ונותני המשכנתאות.   ריכזנו עבורכם את המונחים המקצועיים הבסיסיים בתחום המשכנתא וזאת על מנת שלא תשבו פעורי פה מול נציגי הבנק כאשר אתם ניגשים לבנק למשכנתאות עם בקשה למשכנתא בפעם הראשונה.

בחלק מן המושגים לא תשתמשו ולא תתקלו בהם לעולם, אבל לא מזיק לדעת יותר על התחום.

משכנתא מילון מונחים:

לחצו על המונח לקבלת הסבר

משכנתא

אחוז מימון

בטוחה

גוש | חלקה

זכאות

ריבית משתנה

נסח טאבו

הלוואת פריים