ניהול תקציב משפחתי בעת משבר – איך ניתן לשמור על תקציב אישי ומשפחתי עם הכנסה מצומצמת?

כולנו מקווים שהיום לא יבוא, אבל ירידת בהכנסה היא מציאות עצובה עבור רבים מהעובדים במשק.

בלי קשר לסיבה זה יכול להוביל לגירעון רציני בתקציב שמשמעותו שיש לך יותר הוצאות מאשר הכנסות. ישנם כמה דברים עיקריים שתוכלו לעשות כדי לנהל את ההוצאות שלכם בצורה יעילה גם לאחר שההכנסה שלכם הצטמצמה.

 

כך תבצעו ניהול תקציב משפחתי בעת משבר או לאחר ירידה בהכנסה!

בדקו אלו הוצאות ניתן לקצץ

השלב הראשון הוא לבחון את התקציב הנוכחי ואת ההוצאות החודשיות שלך.
רק לאחר הכנת מסמך הכולל את כל ההוצאות האישיות והמשפחתיות בחשבונך תוכל להתחיל לראות מה ניתן לקצץ.

למרבה הצער מכיוון שאתה מרוויח פחות כסף, אתה תצטרך לבחור מה אתה עדיין יכול להרשות לעצמך לשלם ומה לא, לא מדובר על הוצאות קבועות ונחוצות כמו חשמל, ארנונה וכדומה.
הפרד ןחלק את ההוצאות שלך כך שיהיו לך סדרי עדיפות חדשים של צרכים בסיסיים קודם, שהם בעדיפות על פני הרצונות שלכם, כמו חופשה או בילוי במסעדה.

התמקדו בכיסוי הוצאות הליבה כמו שכירות או משכנתא, אוכל, נסיעות והחשבונות העיקריות של הבית.

 

תמכרו דברים שאינכם משתמשים בהם

כדי לסייע בירידת ההכנסות שלכם, שקלו למכור דברים ברחבי הבית שאינכם משתמשים בהם יותר או אינכם צריכים.
רוב האנשים לא מבינים שיש להם פריטים בשווי אלפי שקלים שנמצאים רק בבית כמו מכונת קפה שאינה בשימוש או קונסולת משחקים ישנה של הילדים.

המפתח הוא לבצע סדר בבוידם שלכם ולבצע רישום מהיר של הפריטים הקיימים. היו כנים לגבי מה שאתם באמת צריכים לשמור ולנסות ולמכור פריטים שאינם בשימוש או כאלו שלא השתמשת בהם חודשים.

תוכלו למכור בגדים, מוצרי אלקטרוניקה ישנים, ​​ריהוט, צעצועים, כלים, כלי בית ועוד תמורת כסף מזומן נוסף לטובת תקציב כלכלת המשפחה.
השתמש באתרים כמו פייסבוק, יד שתיים ועוד, והציע את המוצרים במבצע למכירה מהירה.

 

חפשו אפשרויות להקלה על המצב הפיננסי החדש

אם פיטרו אותך, אתה תמיד יכול ליצור קשר עם לשכת התעסוקה באזור מגוריך או לחלופין להגיש בקשה באופן מקוון.
עשה זאת בהקדם האפשרי כדי להתחיל את התהליך.

דבר נוסף שצריך לבדוק הוא תוכניות הקלה ואפשרויות אחרות להקלה בהכנסה.
לדוגמה, לעתים קרובות אתה יכול לדחות את תשלומי הלוואות או תשלומי
משכנתא אם אתה נתקל במצב של מצוקה כלכלית.

כאשר מדובר בתשלומים שוטפים של חשמל, ארנונה או משכנתא, חשוב מאוד להדגיש כי לא לשלם את החשבונות שלך ולצבור חובות כולל עמלות גבוהות מבלי ליידע את חברות האשראי או הבנק שלך לגבי מצבך אינו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב. 

ברוב המקרים אי תשלום של חלק מהוצאות אלו יגררו קנסות גבוהים ואף תביעות משפטיות ולכן החברות וארגונים מעדיפים להגיע להסדר כלשהו (כולל דחיית תשלומים) ולהימנע ממסלול של תביעות משפטיות.

לחברות מסוימות עשויות להיות אפשרויות הקלה גם אם הן לא מציינות זאת בגלוי. אם לא תשאל ותחקור, לעולם לא תדע על אפשרויות אלה.

 

התייעל בעלויות המזון שלכם

דבר אחד שהוא תמיד יהיה נכון הוא שאנשים (משפחה ואפילו אנשים זרים) יעשו מאמץ ויעזרו לכם עם אוכל במידה הצורך אבל הם לא תמיד יפתחו את הארנק ויעזרו לכם לשלם את החשבונות שלכם ולמען האמת, הם לא חייבים. זה נכון במובן זה שקל הרבה יותר למצוא משאבים שעוזרים למשפחות עם מזון לעומת אפשרויות שישלמו חשבונות והוצאות מחיה של משפחה.

בעוד שתוכניות סיוע בכסף הינה אפשרות נהדרת מלכתחילה, אתה עדיין צריך לקחת בחשבון את ההוצאות החודשיות ולוודא שיש לכם מספיק תקציב לצורך תשלומים אלו. אם אתה דוחה תשלומים על הוצאות בסיסיות, הדבר יספק לכם הקלה זמנית אך תצטרכו להדביק את הפערים הללו בסופו של דבר.

דבר אחד שאתה צריך להתמקד בו כשאתה חייב להתמודד איתו כאשר יש לכם ירידה בהכנסה הוא הורדת עלויות המזון שלכם. אתם עדיין יכולים לאכול טוב אבל זה חייב לקרות בתקציב נמוך יותר. המשמעות היא שאין יותר לאכול במסעדות ובילויים יקרים בחוץ.

 

היו פתוחים להכנסות צדדיות

אתה יכול גם לעזור למשפחתך להתאושש מירידה בהכנסה על ידי מציאת דרכים חלופיות להרוויח כסף. להרוויח כסף עם זרם הכנסות חדש המשולב עם כמה מהרעיונות האחרים, יכול באמת לעזור לך להישאר על מסלול התקציב שלך וחשבונותיך.

הדרך המיידית והקלה ביותר היא לפנות למחלקת כח אדם או בעלי החברה ולשאול אם הם זקוקים לעזרה במחלקה אחרת או שיש לך את האפשרות לעבוד שעות נוספות. יש לא מעט חברות הזקוקות לכוח אדם בחברה למחלקות או תפקידים כאלו ואחרים והם מוכנים לעובדיה לעבור מחלקה בתפקיד חדש או בתור עזרה בצורת שעות נוספות.

 

תוכלו גם לפתח זרם הכנסות חדש לחלוטין. כמה מזרמי ההכנסה הגמישים החביבים עלי כוללים:

  • כתיבת מאמרים בתור פרילנסרים
  • עבודת תמלול עבודות סטודנטים
  • עבודה בתור עוזרים וירטואליים
  • שירות לקוחות
  • מכירת מוצרים אונליין
  • ועוד…

 

איך ניתן לתקצב כאשר ישנה ההכנסה מצטמצמת?

ניהול תקציב משפחתי בעת משבר הוא לא דבר פשוט. המקום של ירידת הכנסה בתא המשפחתי בעיקר, יכולה להכניס אותך למקום קשה ובהחלט תצטרך לשנות את אורך חייך ואת התקציב הכללי שלך. יש לקוות שהשינוי הוא זמני אך בינתיים אתה יכול לנקוט בצעדים הדרושים על מנת שתוכל לעזור לעצמך ולמשפחתך להמשיך לשלם את החשבונות שלך ולענות על הצרכים הבסיסיים.

קיומה של תוכנית פיננסית של ניהול כלכלת המשפחה תהיה גורם מפתח לסייע לך לעבור את השינוי הקיצוני הזה ולחזור לעמוד על הרגליים שלך כאשר ההכנסה שלך תשתפר.

 

 

בקרו אותנו בגוגל