חשיבות לכיסוי ביטוחי

חשיבות לכיסוי ביטוחי של המשפחה במקרה של תאונה - ביטוח חיים

חשיבות לכיסוי ביטוחי - מבוטח עם יד שבורה ממלא טופס ביטוח

אל תשאירו את המשפחה ללא כיסוי ביטוחי

החיים מלאי הפתעות והבלתי צפוי הוא בלתי נמנע לצערנו. משפחות רבות לא מייחסים חשיבות לכיסוי ביטוחי ומוצאים את עצמם ללא הכנסה במקרה של תאונה או אובדן כושר עבודה, שלא נדבר על תרחישים גרועים יותר…

האם אתם מודעים לעלויות החודשיות של הביטוחים שלכם?

היום אנשים רבים משלמים סכומים עצומים לחברות הביטוח, על מגוון הביטוחים שעשו מזמן, אינם יודעים כי הם משלמים הרבה כסף וכי ניתן היום לחסוך היום אלפי שקלים בביטוח החיים מאחר ופוליסות הביטוח הוזלו באופן משמעותי.

כדאי לכל מי שבבעלותו ביטוח חיים שעשה מזמן, לבצע בדיקת עלות עדכנית שתוכל לחסוך לכם אלפי שקלים. הרי הכסף יורד באופן אוטומטי מחשבון הבנק בהוראת קבע, אינכם זוכרים בדיוק כמה אתם משלמים וכדאי לבדוק כבר עכשיו ולוודא כי אינכם מפסידים כסף, מאחר ומשרד האוצר אישר לחברות הביטוח להוזיל את מחירי ביטוחי החיים.

גם אם עדיין אין לכם ביטוח חיים, היום תוכלו לרכוש ביטוח חיים במחיר אטרקטיבי במיוחד יותר מאי פעם בהתאם לגילכם, מינכם, מקצועכם ועוד פרטים.

ביטוח חיים חשוב לכיסוי המשפחה במקרה תאונה

ביטוחי החיים מכסים בדרך קלל במקרים של מוות, אובדן כושר עבודה עקב תאונות ומחלות ועוד. אנשים רבים רוכשים ביטוח ריסק, הנחלק לשני חלקים, מרכיב חיסכון וביטוח ריסק טהור. אם חס וחלילה אב המשפחה נפטר בטרם עת ומשאיר אחריו משפחה גדולה עם ילדים צעירים, הסיכון העיקרי למשפחתו הוא חוסר יכולת פרנסה למשפחה. 

ביטוח חיים ריסק- נותן מענה לתרחיש כזה, כלומר משפחתו של האדם שרכש את הביטוח תהנה מהפיצויים שתשלם חברת הביטוח. אלה יגיעיו לבת זוגו וילדיו על מנת לספק להם פרנסה ולהבטיח את איכות חייהם. 

במקרה של תאונה, ואובדן חייו של האדם המבוטח בביטוח ריסק , תעניק חברת הביטוח הכנסה קבועה כמו זו שהאדם סיפק למשפחתו בחייו. ניתן כמובן להרחיב את הביטוח ולהוסיף גם מקרים של אובדן כושר עבודה עקב תאונה או מחלה.

מהם שני סוגי מרכיבי הריסק בביטוח ?

כאשר עושים ביטוח ריסק ללא מרכיב החיסכון, תשלם חברת הביטוח למשפחתו הקרובה של המבוטח לאחר מותו, קצבה. כאשר ביטוח ריסק משולב עם חיסכון, אתם משלבים בין התגמולים שהמשפחה תקבל לאחר מותו של המבוטח עם סכום כסף שהוא חיסכון שיקבל המבוטח בחייו בהגיעו לגיל הפרישה.

איך ניתן לחלק את כספי הביטוח ?

בעת רכישת ביטוח חיים, ניתן לבחור במספר אפשרויות חלוקת הכסף למוטביו של האדם המבוטח. לדוגמא אדם הרוכש פוליסת חיים בחברת הביטוח, המקנה לו פיצויים בגובה של 500 אלף שח במקרה של מוות. יכול להחליט כי כספי הביטוח יחולקו באופן שווה בין בת זוגו וילדיו. או במידה ושני ההורים נפטרו כל כספי הביטוח עוברים ישירות לילדים.

מה חשוב לדעת בעת רכישת ביטוח חיים ?

למרות שאנו חיים כאילו אין מחר, כדאי ומומלץ ביותר לגלות אחריות למשפחה ולילדים במקרה של תאונה או מחלה קשה אשר בעקבותיה יכול להיווצר מצב של אובדן כושר עבודה. ביטוח חיים עושים על מנת להבטיח את המשך קיומה של המשפחה והילדים, כמובן שבתקווה שהמשפחה הקרובה לנו, לא תאלץ לממש את פוליסת ביטוח החיים.

כדאי וחשוב לבדוק ולקבל את מרב הנתונים והאינפורמציה בטרם רכישת ביטוח חיים ולדאוג לכך שאתם מודעים לכל הפרטים הקטנים. כדאי מאוד להקדיש תשומת לב מיוחדת למשך זמן ביטוח הריסק, לעלות הביטוח וכמובן לגובה הפיצוי שתקבלו מחברת הביטוח במקרי אובדן כושר עבודה או מוות.

סיכום של חשיבות לכיסוי ביטוחי למשפחה

אמנם בדרך כלל כשאנחנו עושים ביטוח חיים המתווסף לעתים לעוד ביטוחים כגון ביטוחים רפואיים שונים, אנחנו משתדלים לרכוש את הפוליסה הזולה יותר ולשלם פחות כסף בכל חודש. אך במקרה של ביטוח חיים ובפרט בסוגיית הרחבת הביטוח למקרים של אובדן כושר עבודה עקב תאונה או מחלה. 

כדאי להשקיע עוד זמן חשיבה ושיקול ולזכור כי יש היום יותר מקרים של אובדן כושר עבודה במשפחות מאשר מקרים של מוות בטרם עת. ועוד פרט שחשוב לזכור הוא כי ניתן לבחור בצורת קבלת כספי הביטוח כקצבה חודשית או כסכום חד פעמי ולשקול את האופציה המתאימה עבורכם.

קוראנו שהתעניינו בנושא של ביטוחים קראו גם את הכתבות הבאות: 

סדר בביטוחים – ביטוח – ביטוח מילון מושגים – ביטוח סיעודי

מאמרים מקצועיים לידע כללי