המינוס והשינוי החברתי

המינוס והשינוי החברתי

 

המינוס והשינוי החברתי

הייתה תקופה לאלו שזוכרים, בה החברה הישראלית הייתה תחת פיקוח חברתי במטרה לצמצם את הפערים החברתיים, וכך להתקרב ואף להגיע לשוויון. באיזשהו שלב עברה המדיניות הכוללת בתהליך מהיר ופתאומי לחברה קפיטליסטית ולמצב של שפע וכך החברה מצאה את עצמה מול אתגרים חדשים שהיא לא תמיד יודעת איך להתמודד אתם וזאת ללא הסבר או הדרכה כלשהי וכך נולד המינוס בכלכלת המשפחה.

אזור נוחות

במהלך השנים אנחנו יוצרים לעצמנו מעין אזור נוחות בכל הנוגע למצבנו הפיננסי בכלכלת המשפחה שלנו, כאשר אנו מייצרים שכר באופן שוטף אנו נחשפים לשלל רחב של אשראי חוץ בנקאי והלוואות כאלו ואחרות ובכך אנו מרשים לעצמנו להשתמש באשראי בנקאי כזה או אחר, לפעמים מעבר ליכולת ההחזר שלנו, כך אנו מתחילים את הרומן עם המינוס ומתגלגלים עד למשכורת הבאה באותו אזור הנוחות שלנו.

המינוס

כך גם מתחיל אותו המינוס לגדול כל פעם מחדש מכיוון שאנחנו מתחילים להרגיש בנוח באותו אזור נוחות כי אנחנו יודעים שהמשכורת תכסה אותו או כמובן תמיד ניתן לקחת הלוואה לכיסוי המינוס. המינוס שאנחנו יצרנו דרך ההתנהלות הלא נכונה של כלכלת המשפחה שלנו, גורר עמו ריביות גבוהות שבמהלך הזמן המשכורת שלנו לא מכסה, ובכך ההתחייבויות הקטנות באזור הנוחות הולכות וטופחות לעתים קרובות לממדים שלא ניתנים לשליטה ומשפיעה ישירות על כלכלת המשפחה ורמת החיים שלנו.

הלוואות לכיסוי המינוס

כך מוצאות את עצמן משפחות רבות פונות למערכת הבנקאית להגדלת מסגרת האשראי או לקבלת הלוואות יקרות לכיסוי הוצאות מיותרות. כאן בעצם מתחילה ההתדרדרות הפיננסית בכלכלת התא המשפחתי המובילה במקרים רבים לעיקולים ובמקרים קיצוניים לאבדן קורת הגג שלנו. חינוך פיננסי הוא לא התחום החזק בארצנו הקטנה ורוב המשפחות מנהלות תקציב משפחתי שאינו יעיל וגורר את כלכלת המשפחה לרמת חיים לקויה.

מה עושים ?

ההצלחה מתחילה בהבנת המצב הפיננסי של כלכלת המשפחה שלנו בו אנו יודעים מהן כל ההוצאות החודשיות של כלכלת הבית וממשיך לשינוי התנהגותי בכל הקשור לכספי המשפחה וכלכלת הבית בו אנו חייבים להבין דבר שהוא מובן מאליו "שאסור לנו להוציא יותר ממה שאנו מכניסים", נשמע פשוט אבל אחוז גבוה ממשקי הבית בישראל לא מיישמים כלל פשוט זה ונמצאים במינוס שהולך וגדל.

טיפים:

• לא רוכשים מותרות על חשבון המינוס כי גם את המינוס צריך לכסות בסוף.

• השתמשו באשראי למינוף ורווח אישי בהשקעות נבונות על ידי יעוץ מקצועי.

• לא לוקחים אשראי לצריכה או רכישת מוצרים לא חיוניים.

• דעו מהן ההוצאות המדויקות שלכם על ידי רישום ההוצאות החודשיות.

• השתמשו בכלים לניהול כלכלת המשפחה לחינוך פיננסי יעיל ולהצלחה אישית.

אלו הם רק מספר טיפים בחינוך פיננסי ולשינוי בהתנהלות לא נכונה המובילה את כלכלת המשפחה שלכם למקום של התדרדרות כלכלית. ניתן לקבל טיפים וכלים רבים אותם תמצאו באתר ועל ידי כך לעשות את השינוי שיוביל אתכם ואת כלכלת המשפחה שלכם לחופש כלכלי וללא אותו המינוס בבנק שיוביל אתכם להצלחה אישית וצבירת הון משפחתי לעתיד טוב יותר.

באתר תוכלו למצוא כלים מקצועיים, מחשבונים וטפסים מקצועיים לשימושכם האישי בכל הקשור לניהול התקציב בכלכלת המשפחה שלכם להתנהלות נכונה עם כספיכם.

 

 

בהצלחה…