You are currently viewing רכישת דירה

רכישת דירה

רכישת דירה – טיפים לבחירה נכונה וחסכונית

רכישת דירה והמשכנתא

רכישת דירה הנה אחת ההחלטות החשובות והיותר משמעותיות של כלכלת המשפחה והיא משפיעה על המצב הכלכלי לאורך זמן רב. רוב המשפחות בישראל רוצות להיות בעלי הדירה שלהם ומעדיפות שלא להתגורר בשכירות. זו הסיבה שעליכם להקדיש לנושא חשוב זה את הזמן הראוי לו על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה בכל הקשור לנושא של רכישת נכס או דירה משלכם.

 

 

קורס יציאה מהמינוס וניהול פיננסי נכון מציע לזוגות נשואים כלים וטכניקות ליציאה מהמינוס וניהול פיננסי חכם.

על ידי הבנת התקציב האישי, ניהול חובות, חיסכון והשקעות, שימור המשק, ניהול כרטיסי האשראי, תכנון פיננסי לעתיד ושינויים משפחתיים עתידיים,תוכלו להשיג יציבות פיננסית ולהנות מניהול פיננסי חכם יותר. לא חשוב אם אתם בפתח דרככם ליציאה מהמינוס או כבר נמצאים בדרך, קורס זה יעזור לכם לקחת שליטה על הכספים ולהתקדם לעבר יעדים פיננסיים יעילים ומסודרים שיאפשרו לכם לשפר את כלכלת המשפחה ואת רמת חייכם.

 

קורס ליציאה מהמינוס לחופש כלכלילפרטים מלאים על הקורס המקיף לניהול כלכלת המשפחה – לחצו על הקישור: יציאה מהמינוס

 

 

רכישת דירה והתקציב משפחתי

זכרו כי המשכנתא שתיקחו לצורך רכישת הדירה, תלווה אתכם לתקופה של עשרים עד שלושים שנה של תשלומי משכנתא חודשיים, זהו אחד התשלומים הכבדים ומשמעותיים בכל הקשור לניהול תקציב משפחתי נכון מכיוון שקשה מאוד לשנות את סכום התשלום החודשי, לפחות בשנים הראשונות של המשכנתא.

לאחר הרהורים רבים החלטתם להגיש בקשה למשכנתא לצורך רכישת דירת החלומות שלכם, אז מזל טוב, אתם מצטרפים לכ- 80% מהמשפחות מסך כל האוכלוסייה שהחליטו שרכישה של דירה עדיפה על השכרת דירה לטווח ארוך, מכיוון שהלוואת משכנתא היא לטווח ארוך חשוב לקחת בחשבון שינויים עתידיים הן בתא המשפחתי והן במצב הכללי.

רכישת דירה וזוגות צעירים

רכישה של דירה אצל זוגות צעירים נובע לעתים מלחץ מצד ההורים או הסביבה ולא תמיד יש הגיון סביב הנושא של רכישת דירה אלא מעורבים כאן רגשות אמוציונליים. לרוב רכישת דירה ראשונה נחשבת בעיני רבים כדירת החלומות והיא תהיה הדירה שתלווה את הזוג לאורך כל חייהם, אז גם כאן הסטטיסטיקות אומרות אחרת, לרוב את הדירה הראשונה מחליפים או משדרגים לדירה גדולה יותר או במיקום המתאים יותר לזוג ככל שהמשפחה גדלה.

זוגות צעירים בתחילת דרכם לוקחים משכנתא לטובת רכישת הדירה כאשר אין עדיין ילדים במשפחה החדשה. כל הנושא של כלכלת המשפחה וניהול התקציב המשפחתי בנוי סביב הרגלים של הזוג הצעיר לפני הנישואים שלא כללו את ההוצאות החדשות והקבועות של התא המשפחתי החדש כמו, משכנתא ארוכת טווח, ביטוח חיים, ביטוח בריאות, והוצאות משפחתיות נוספות שזוג צעיר לא חושב עליהם.

ילדים בכלכלת המשפחה

ישנם זוגות שלוקחים משכנתא לצורך רכישה של דירה ראשונה בגילאים 30 פלוס כאשר כבר ישנם ילדים בתא המשפחתי, במקרה זה הוצאות הילדים בכלכלת המשפחה כבר ידועים מראש ואין יותר מדי הפתעות בנושא הפיננסי בתחום זה ועליכם להתייחס לנושאים אחרים עליהם נדבר בהמשך. כאשר מדובר בזוג צעיר שטרם הקים משפחה, ההוצאות החודשיות של הילדים הם עדיין בגדר תעלומה או ניחוש פרוע. תינוק חדש, במיוחד הילד הראשון במשפחה גורר עמו הוצאות של אלפי שקלים כל חודש, מעבר להוצאת המשכנתא על הדירה שרכשתם, ישנם הוצאות שלא ניתן להימנע מהן כגון אוכל וטיטולים אבל הוצאות על ביגוד וכדומה שניתן לצמצם או להימנע מהם לא נעשים ומכבידים בכל על התקציב המשפחתי החודשי בכלכלת המשפחה.

שינויים כלכליים

ההתלהבות סביב רכישת הדירה הראשונה, בעיקר אצל זוג צעיר, מעפילה על שיקול הדעת בתחום הכלכלי, ללא חינוך פיננסי נכון התא המשפחתי לעולם לא יתייחס לעתיד לשינויים הכלכליים שבדרך. השינוי העיקרי הוא במקום עבודתנו, בעידן בו הכלכלה משתנה כל מספר חודשים וחברות גדולות ויציבות שהיו עוגן בכלכלה שלנו נסגרות ומפטרות אלפי עובדים מחייבת אותנו להתייחס לביטחון הכלכלי שלנו ממקום העבודה. פיטורים או שינוי בשכר משפיעים ישירות על התקציב בכלכלת המשפחה ועל המשכנתא שלקחנו לטווח ארוך לצורך רכישת הנכס/דירה.

אנחנו על המפה

 

אם אתם לקראת רכישת נכס או דירה חדשה

ורוצים לחסוך עשרות אלפי שקלים

עליכם להתייעץ עם יועץ למשכנתאות

 

אל תעשו את הטעות שרוב לוקחי המשכנתא עושים בבחירת מסלול יקר 

צרו קשר עוד היום

 

 

5/5 - (1 vote)