שליטה בניהול הוצאות כלכלה למשפחה

איך גם אתם תוכלו לקחת שליטה בניהול הוצאות כלכלה למשפחה

משפחה היא עסק כלכלי לא פשוט. לרגע אין כאן ביטול של העובדה שמדובר במסגרת מחבקת, אוהבת משפחתית ומחממת את הלב. אך עדיין, היא צריכה להתקיים ועל מנת שהיא תוכל להתקיים כראוי יש להתנהל כלכלית ממש כמו ניהול עסק. איך עושים זאת? מיד תגלו באמצעות 5 כללים פשוטים שיסייעו לכם. 

 

קורס יציאה מהמינוס וניהול פיננסי נכון מציע לזוגות נשואים כלים וטכניקות ליציאה מהמינוס וניהול פיננסי חכם.

על ידי הבנת התקציב האישי, ניהול חובות, חיסכון והשקעות, שימור המשק, ניהול כרטיסי האשראי, תכנון פיננסי לעתיד ושינויים משפחתיים עתידיים,תוכלו להשיג יציבות פיננסית ולהנות מניהול פיננסי חכם יותר. לא חשוב אם אתם בפתח דרככם ליציאה מהמינוס או כבר נמצאים בדרך, קורס זה יעזור לכם לקחת שליטה על הכספים ולהתקדם לעבר יעדים פיננסיים יעילים ומסודרים שיאפשרו לכם לשפר את כלכלת המשפחה ואת רמת חייכם.

 

קורס ליציאה מהמינוס לחופש כלכלילפרטים מלאים על הקורס המקיף לניהול כלכלת המשפחה – לחצו על הקישור: יציאה מהמינוס

 

5 כללים פשוטים לניהול הוצאות כלכלה למשפחה

  • חשבון בנק אחד ומשותף

הקפידו לנהל חשבון בנק אחד ומשותף לשני בני הזוג. אחדו את החשבונות, חסכו בעמלות וצמצמו את מסגרת האשראי לאחת בלבד. כך תהיה לכם שליטה טובה יותר על ניהול התקציב. 

 

  • השתמשו בכרטיס אשראי אחד בלבד

צמצמו את השימוש בכרטיסי אשראי לכרטיס אחד בלבד. אל תתפתו לכרטיסי אשראי בחינם, כי אין באמת חינם. יש מסגרות אשראי שאתם משלמים עליהן עמלות ובכלל תתפתו להשתמש בהן, מה שיגרור ללא מעט חובות. 

 

  • אל תתביישו להתמקח

כשמדובר בהוצאות כלכלה למשפחה חשוב שתדעו שאין מה להתבייש להתמקח על עמלות. עמלות בבנק, עמלות באשראי, מחירים, קבלת הנחות ועוד. בסופו של דבר העמלות הללו מצטברות להרבה מאד כסף שאתם משלמים, ואפשר לחסוך אותו. 

 

  • רכישות בפריסה לתשלומים

ברמה פסיכולוגית, רכישה בתשלומים גורמת לנו לחשוב שאנחנו חוסכים, עושים לעצמנו טובה והנחה ומקלים על המצב הכלכלי. יחד עם זאת, חשוב לדעת שעל רכישה בתשלומים אתם עלולים גם לשלם יותר בתשלום החודשי מבחינת העמלה, וגם לצבור התחייבויות לחודשים ארוכים. לדוגמא, אין שום סיבה שקניה של 800 ₪ בסופר לצורך העניין תמשיך לרדת מהחשבון 5 חודשים לאחר שרכשתם אותה. 

 

  • הוצאות שוטפות

כשמדובר על מיסים כמו מים, ארנונה, חשמל וכו' תוכלו לבדוק אם יש לכם הנחות מסוימות. לעיתים ישנן הנחות בשל סטטוס משפחתי, נכויות או סיטואציות סוציאליות אחרות. לגבי כבלים, טלפון ואינטרנט תמיד בדקו מה יכול להוביל לחבילה מוזלת יותר. ותמיד יש חבילה מוזלת יותר. 

 

שליטה בניהול הוצאות כלכלה למשפחה – סיכום

יש עוד אינספור שיטות לחסוך בכסף ולשלוט על הוצאות הכלכלה למשפחה החל מקניות בסופר שהן אך ורק על מה שאתם צריכים, ולא מה שאתם רוצים. ועד לבדיקת כפל ביטוחים, הכנסות נוספות, מציאת עבודה נוספת או שימוש נכון במענקים.

מהרגע שתגלו איך אתם יכולים לחסוך כסף, כן, גם אם זה אומר שנה אחת לוותר על חופשה משפחתית גדולה בחו"ל ובמקומה לצאת ליום טיול, או יומיים קמפינג תראו עד כמה אתם מסוגלים להצליח. ולבנות מסלול כלכלי נכון, איכותי, נוח, לעתיד טוב יותר.

ומעבר לכך, כשהילדים שלכם רואים התנהלות כלכלית מסודרת בבית אתם תוך כדי מטמיעים חינוך כלכלי איכותי. כן, גם ללמד את הילדים לחסוך מגיל צעיר עבור דברים שחשובים להם כמו רישיון נהיגה, משחק כלשהו שהם רוצים, מחשב זה או אחר, טלפון חכם ועוד.

 

למה ליווי מקצועי הוא הפיתרון האידיאלי?

טיפול וניהול הוצאות כלכלה למשפחה כולל בתוכו לא מעט פעולות שלעיתים מומלץ שיפקח עליהן איש מקצוע, ומהטובים בתחום. מעקב שוטף על ההוצאות, סידור טבלאות באופן מדויק ומדוקדק וכן, גם דעה אובייקטיבית שאינה מתוך התא המשפחתי שלכם יכולה להביא להתנהלות כלכלית עפה יותר. 

כשאתם מבצעים שימוש בכלים לניהול פיננסי שוטף באמצעות אנשי מקצוע המתמחים בנושא אתם פשוט מכניסים שגרה כלכלית טובה ואיכותית יותר לבית, למשפחה, לחינוך הכלכלי לילדים ובכלל אל תוך חיי היומיום שלכם. 

ביחד, עם ליווי מקצועי וצמוד מהרגע הראשון תוכלו להגיע הכי רחוק שאפשר. אל תהססו לפנות את ייעוץ משפחתי פיננסי כבר עכשיו, ההצלחה מחכה לכם מעבר לפינה. 

 

טופס צור קשר - יגאל כהן יועץ כלכלת המשפחה

5/5 - (1 vote)