איך לנצח את המינוס בבנק וכלכלת המשפחה.

המינוס בבנק וכלכלת המשפחהאיך לנצח את המינוס בבנק וכלכלת המשפחה בעזרת כלים מקצועיים לניהול תקציב משפחתי ולצאת לדרך חדשה ולחופש כלכלי.

המינוס בבנק וכלכלת המשפחה הם חלק בלתי נפרד מחיי משפחות רבות בישראל, המינוס לא נפל עלינו כרעם ביום בהיר, אנחנו יצרנו אותו בניהול תקציב לא נכון של כלכלת המשפחה שלנו עקב חוסר בחינוך פיננסי.

אחוז גבוהה מהאוכלוסייה נמצאים במינוס, מחקרים מראים כי אין הבדל בין שכבות האוכלוסייה והמינוס, מי שמרוויח 7000 ש"ח או 14,000 ש"ח ולא יודע לנהל את התקציב בכלכלת המשפחה שלו ימצא את עצמו בסופו של דבר עם מינוס בבנק.

ניהול תקציב המשפחה הוא עסק לכל דבר, יש הכנסות שבדרך כלל לא משתנות שהם המשכורות של בני הזוג, במגביל יש הוצאות קבועות כמו המשכנתא והארנונה והוצאות משתנות כמו מזון, טלפונים סלולריים וחשמל שעל רובם יש לנו שליטה.

בניגוד לעסק הפושט רגל וחדל להתקיים, פשיטת רגל בתא המשפחתי יכול לעלות לבני המשפחה באבדן קורת הגג שעליו עמלו כל כך הרבה שנים.

איך נוצר המינוס?

1. ניהול תקציב הוצאות לא נכון.

2. חיים מעבר ליכולת.

3. חינוך פיננסי לקוי

4. תלות באשראי וניצול מסגרות לצריכה לא נכונה.

מה עושים?

1. ניהול תקציב הוצאות יעיל: הכל מתחיל בניהול נכון של כספי המשפחה. איך נדע מהם ההוצאות האמתיות? נתחיל בהורדת טופס הוצאות מהאתר, נמלא את כל הפרטים הדרושים שהם כל ההוצאות המשפחתיות החודשיות והשנתיות ונשווה אותם אל מול ההכנסות שלנו.

2. התייעלות: זהו השלב הבא, לאחר שזיהינו את ההוצאות המיותרות או הגבוהות במיוחד אנחנו נתייעל בכך שנקצץ באותן ההוצאות המיותרות.

3. התקציב החדש: לאחר שהתייעלנו ויש לנו תקציב חודשי חדש שתואם את אורך חיינו אנחנו נתחיל לחיות לפי התקציב החדש, לא הצלחתם לעמוד בתקציב המשפחתי החדש? לא להילחץ ולא להתייאש, שינוי בדפוסי התנהגות של כלכלת המשפחה הוא תהליך והוא לוקח זמן, זאת אומרת שבמידה וניסיתם להתנהל לפי התקציב ולא עמדתם בו, זה לא נורא, העיקר הוא ההחלטה לבצע שינוי, ככל שהזמן יחלוף אתם תתרגלו לשינויים ותצליחו לנהל נכון את תקציב המשפחה ותצאו לחופש כלכלי ללא מינוס בבנק או תלות במסגרות ואשראי יקרים.

" מובילים משפחות לחופש כלכלי

המינוס בבנק וכלכלת המשפחה

בהצלחה עם טיפול המינוס בבנק וכלכלת המשפחה …

כתיבת תגובה